amerikaya para transferi ile ilgili yardım lütfennn

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve caprazc tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. caprazc New Member

slm, ben türkiyeden cihan, içinden çıkamadığım bi problemim var amerikaya para transferiyle ilgili, eğer yardımcı olursanız çok sevinirim. geçen yıl 7 aylığına los angelestaydım ve o sırada tmobile cep telefonu kullandım contract yaptım ve contract süresi bitmeden türkiyeye dönmek durumunda kaldım ve deposit + 1 2 aylıkta fatura kaldı.
    adamlar önce benim borcu bi collection company ye vermişler sonra ben gene ödemeyince law office vermişler. şimdi law office ile contact halindeyiz ve borcumu ödeyecem. hemde indirim filan yapıolar. ancak parayı yatırmamı istedikleri banka biraz enteresan, internet bankası gibi bişi. bank of america yada citibank yada washington mutual gibi bişi değil. gotham bank of new yor diye bişi. internet sitesine girince sadece online banking var. neyse bana gelen ödeme kağıdında parayı bu bankaya ödememi söylüyorlar ve bi ABA ile başlayan numara birde ACCNT# number var. ve diyorlarki parayı ya 'wire transfer' ile yada mail check ile ödeyin diyolar. şimdi ben bankaya gittim kimse bilmio bu wire transfer hadisesini. bu acaba bizim bildiğimiz banka havalesimi? ve bunun içinde swift kodu ve iban numarası istiyolar bendeki bilgilerde ööle şeyler yok.
    evet benim sorunum bu. ve gerçekten artık bıktım şu borç harç işlerden biran önce bunu ödeyip kurtulmak istiyorum.
    yani eğer yardımcı olursanız gerçekten çok çok çok sevinirim.
    şimdiden teşekkür....

2. ot-gu Genel Sorumlu

paypal hesabı açıp amerikada her bankaya ve internet üzerinden e-ticaret yapan kuruluşlara ödeme yapabilirsin ;) muhakkak sana verdikleri bankanında paypal ödeme seçeneği mevcuttur olmaması imkansız gibi birşey...

www.paypal.com inceleyebilirsin, paypal hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse, amerikada bu site üzerinden hesap açıyorsun Türkiyede kullanmış olduğun kredi kartını bu hesaba tanıtıyorsun ve internet üzerinden alışveriş yaparken birdaha hiçbiryere kredi kartı numaranı girmene gerek kalmıyor, paypal destekli e-ticaret veya yurtdışı herhangi bir bankaya para transferini e-mail onaylı gönderebiliyorsun,

güvenlik açısından kredi kartı numaranı hiçbir yere girmek zorunda kalmıyorsun e-dolandırıcılık açısından ;)

anlamadığın veya takıldığın biyer olursa yazarsın yardımcı olmaya çalışırız , senin dert ettiğin konu paypal hesabı açtığında 2-3 tık kadar kolay ;)

3. caprazc New Member

ot-gu kardeş, gerçekten çok teşekkür ederim, şimdi deniyorum paypalla ödemeyi bakalım ne olacak

4. caprazc New Member

hocam bu paypalla ben her türlü doğrulama vesaire işlemini filan hallettim.
    şimdi önümde açık paypal account um
    ama buradan send money yapacak olursam email adresi istiyor bunu ne için istiyor şimdi?
    bide şimdi benim göndereceğim banka sanal bi banka gibi bişi email bende var ama onu girsem olurmu direk, ben banka hesabına para göndermek istiyorum. elimde hesap numarı vesaire hepsi var onları nereye girecez?

5. ot-gu Genel Sorumlu

paypal hesabını çok hızlı oluşturdun gibi sanki kontrol et hesap oluşturmuş olabilirsin ama kredi kartını tanıtman lazım para gönderebilmen için, kredi kartı bilgilerini girdikten sonra

kredi kartından çok ufak bir miktar para çekecekler kredi kartı ekstrende göreceksin, ordaki çekilen miktarı tekrar paypal hesabına girip kredi kartı verify(doğrulama) kısmına girip hesabındaki kartı aktif etmelisin.

kredi kartın aktif olduktan sonra sana verilen bankanın adresine girip paypal seçeneğini tıklaman lazım ordan senin paypal hesabın açılacaktır para transferine onay verip işlemi bitireceksin...

alacaklı kişi veya kuruma mail gidecektir alacaklı taraf gelen maili onaylayıp parayı kabul ediyorum dediği anda para kredi kartından çekilmiş olup tekrar sana şukadar para şu kişi veya kuruma transfer edildi diye bilgi maili gelir....burdaki mail adresi paypal a üye olurkenki kullanmış olduğun mail adresindir

kısaca hizmet bu şekilde ;)

yani kredi kartı ekstranı hemen görebilirsen kayıt işlemi hemen biter yoksa ekstranın gelmesini bekleyeceksin kredi kartını onaylatmak için ;)

6. caprazc New Member

valla hocam kredi kartı tanıttım, az bi para da çektiler, hatta 1.95 dolar bi çekmişler 1 dolar bi çekmişler. buralarda filan problem yok. problem benim dediğim bankanın adı gotham bank of new york. bide sen dene bakalım orada bi yerde paypal seçeneği varmı zaten görünce şaşıracaksın çünkü sitede hiçbişey yok enteresan bi şey. ama elimde o bankaya ait hesap numaraları ve iban değil amerikan sistemi banka hesap numaraları o yüzdende bizim bankalardan havale yapamıorum. şimdi paypal da direk hesap numarasına para yatırma varsa olur ööle bi seçeneği ben bulamadım.

7. ot-gu Genel Sorumlu

sana verilen bankanın veya borcun olan kurumun sitesine gir orda paypal gibi bir seçenek olması lazım ona tıklayarak gönderebilirsin veya paypal seçeneğini bulamaz isen kim veya hangi kurumla yazışıyorsan ben paypal üzerinden ödeme yapmak istiyorum diye bildir nasıl ödeyeceğin hakkında kesinlikle bilgi verirler...

paypal Amerikanın en büyük bankalarının düzenlediği bir sistemdir ve tüm dünyada geçerlidir, özelliklede abd de.

8. ot-gu Genel Sorumlu

evet baktım bankaya bence sen borcun olan kurumla iletişime geç vermiş olduğunuz bankaya Türkiyeden para transferi yapamadığını ve borcunu sadece paypal üzerinden ödeyebileceğini belirt kesinlikle sana paypal ödeme seçeneği sunacaklardır.

Sayfayı Paylaş