Amerikada Master

Konusu 'Yurtdışı-Göçmenlik' forumundadır ve EjjeNNa tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. EjjeNNa Administrator

Amerikada Master Yapmak
    Her yıl yüzbinlerce öğrenci çeşitli dallarda master yapmak amacıyla Amerika'ya öğrenime gelmektedir. Bunların büyük bir çoğunluğu ülkelerine başarılı bir kariyer yapmak üzere yararlı akademik ve kişisel tecrübelerle döner. Ancak küçük bir kesim için Amerika'da master tecrübesi hayal kırıklığı yaratabilir. Bunu önlemenin yolu önceden iyi planlamak ve Amerika'da master için bilinmesi gereken herşeyin farkında olmaktır. Bunlar programlı bir şekilde yapılmadığı takdirde beklentileri karşılayamayan okullarda son bulunabilir ve hayal kırıklığı kaçınılmaz olur. ​

Amerika'da master yapmak isteyen öğrencilerin çoğu, başvuru işlemlerine gereken zamanı ayırmadıkları veya gerektiği kadar erken başlamadıkları için kendilerine her açıdan daha uygun olan programlarda eğitim görme şanslarını yitirmektedirler. Amerika'da yüksek öğrenimle ilgileniyorsanız, başlamayı planladığınız tarihten en az 1 sene önce girişimlerde bulunmaya başlamalısınız. Okul seçimi, sınavlar, başvuru işlemleri, vize başvuruları ve seyahat hazırlıklarına ayırmak zorunda kalacağınız zamanı göz önünde bulundurup, planlarınızı iyi yapmalısınız.

Bu bölümde Amerika'da master eğitimi almayı düşünenlerin basamak basamak yapması gereken herşeyi sırasıyla bulacaksınız. Bir başka deyişle, Amerika'da master yapmayı düşünüyorsanız veya yapmaya karar verdiyseniz ama ne yapacağınızı, nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki linkleri takip ederek bütün sorularınızın cevaplarına ulaşabilirsiniz.

1. ABD de master için hedeflerinizi belirleyin
    2. Alacağınız eğitimin denkliğini araştırın
    3. Amerika'da master eğitimi için gerekli minimum koşulları karşılıyor musunuz?
    4. Abd de master için gerekli sınavlara girin
    5. Finansal açıdan ne durumdasınız?
    6. Okulunuzu seçin
    7. Seçtiğiniz okullara başvurun
    8. Pasaport ve vizenizi hazırlayın
    9. Son hazırlıklarınızı yapın
    10. Artık Amerika'dasınız: Amerika'da Yaşam

2. fizikopat New Member

mrhaballar, ben karadeniz teknik üniversiesi . sınıf fizik blümü öğrencisiyim,üniversitemi bitirdikten sorna amerikada master yapmak istiyorum,ama mezun olduktan sonra tahmini ortalamam 2.3-2.4 arasında gelicek ,ben bu konuyu daha öncede araştırdım,ve aldığım cevplar şöyle idi; girebilirsiniz amerikada hertürlü okul var,küçük çaplı okullara başvurabilirsiniz,dediler acaba sizin bildiiniz böyle devlet üniversitesi varsa adresini ve ismini yollayabilirimisiniz ,teşekkür ederim

3. ot-gu Genel Sorumlu

hangi eyalete ve şehre gitmek istiyorsun questionmark bunun la ilgili bir plan yaptınmı daha önce sadece şu şehirlere gidebilirim şeklinde, mesela newyork pahalı bir şehirdir, Türklerin daha yoğun olduğu bölgeler olacak gibi kriterler koydunmu kendince

4. fizikopat New Member

ben araştırdım ,ama çoğu devlet üniversitesi 3.0 ortlama istiyor,tabi bunlar burslular için,ama bu ortlamaylada başvurrursam benide alırlarmı örneğin the universty of kansas ,veya senin bildiğin var sa fizik dalında master imkanı olan bir devlet üniversitesi, birde düşük GPA ile alan,söylermisin,amerikada hangi şehir olduğu önemli değil,şimdilik araştırma yapıyorum sadece ok, iyi günler,

5. EjjeNNa Administrator

GRE (Graduate Record Examinations)
    TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

Bu sınavlardan alacağın yüksek notlar diploma notundaki eksikliği kapatabilir ;) sadece dipploma notu tek başına belirleyici etken değildir,

okul seçimine gelince birçok etken var herkes kendi bildiği okulu tavsiye edebilir ama bilmediği yüzlerce okul var bunların arasından uygun olanı sizin araştırıp seçmeniz gerekli bence, enkısa zamanda ABD deki tüm okulların web sayfalarını bir başlık altında paylaşacagım ordan da yararlanabilirsin

6. fizikopat New Member

ben çok teşekkr ederim, yazılarını bekliyeceğim seçeçceğim üniversteye sizinle birlikte karar vermek isterim,hayırlı gnlr

7. seoceo2008 Guest

................

Sayfayı Paylaş