AMD Phenom II x2 550 B.E mi Yoksa Athlon II x4 620 mi

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Başlıktanda anlaşılacağı gibi şu sıralar işlemci almak üzereyim fakat çok kararsızım. Bi kaç yerde bu iki işlemcinin karşılaştırmasını buldum, kimi yerde athlon II önce kimi yerde phenom II önde, bazı oyunlarda athlon II bazıların phenom II ... Genel olarak pc'de oyun oynarım öyle render işleriyle filan uğraşmıyorum, overclock yapmayıda seviyorum Phenom II B.E olması overclock'a daha yatkın olduğunu gösteriyor ama hava soğutmayla genelde 3.9 civarlarında kalmış herkes athlon II de 3.7 ye kadar çıkan var. 4 çekirdek beni cezbediyor ama bir yanımda hala phenom II de. Üstadlar bir el atın fikirlerinize ihtiyacım var.

2. OrKuN Well-Known Member

Athlon II X4 620 yi öneririm hem 4 çekirdekli hemde fiyatı uygun L3 belleğin yokluğu performansta fazla birşey değiştirmiyor, 3.1 Ghz e voltajsız rahat çıkıyormuş.Biraz voltaj ile 3.5 ghz de stabil kullanabilirsiniz.

3. OrKuN Well-Known Member

X3 720ile karşılaştırıldığında seçimin zorluğunu anlarım ama X2 550 ile tercihte kesinlikle X4 620 önde.

4. EmRe Well-Known Member

Çok teşekkür ederim yorumlar için sanırım x4 620 alıcam. Umarım aldığıma değer ve pişman olmam

5. EmRe Well-Known Member

550 al bence, oyunda onbellek konusur, zaten 4 cekirdek destekli oyun yok...ileriyi bosver gunu kurtar ...

Sayfayı Paylaş