Altın Portakal Ödülleri Listesi 2012

Konusu 'Medya Haber' forumundadır ve elif tarafından 15 Ekim 2012 başlatılmıştır.

  1. elif Moderator


    2012 49. Altın Portakal Ödülleri Listesi
    49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Sahiplerini Buldu İşte kazananlar Listesi

    Ulusal Uzun Metraj
    - En İyi Film: Güzelliğin On Par' Etmez/Hüseyin Tabak

    - En İyi Film Jüri Özel Ödülü: Toprağın Çocukları/Ali Adnan Özgür

    - En İyi İlk Film: Zerre/Erdem Tepegöz

    - En İyi Yönetmen: Erdem Tepegöz (Zerre)

    - En İyi Senaryo: Hüseyin Tabak (Güzelliğin On Par' Etmez)

    - En İyi Müzik: Tamer Çıray (Elveda Katya)

    - En İyi Kadın Oyuncu: Anna Andrusenko (Elveda Katya)

    - En İyi Erkek Oyuncu: Abdulkadir Tuncer (Güzelliğin On Par' Etmez)

    - En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry (Pazarları Hiç Sevmem)

    - En İyi Sanat Yönetmeni: Tora Aghabayova (Zerre)

    - En İyi Kurgu Ödülü: Christoph Loidl (Güzelliğin On Par' Etmez)

    - En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Lale Yavaş (Güzelliğin On Par' Etmez)

    - En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Tansu Biçer (Küf)

    - Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Yüşa Durak (Güzelliği On Par' Etmez)

    - Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Küf (Saç ve makyaj) Nimet İnkaya

    Uluslararası Uzun Metraj

    - Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Ödülü: Aglaya/Krisztina Deak

    - Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü: Gülümse/Rusudan Chkonia

    - Uluslararası En İyi Performans Ödülü: Marian Dziedziel/Süpermarket-Yönetmen: Maciej Zak

    Siyad Ödülleri

    - Ulusal En İyi Uzun Metraj Film SİYAD Jürisi Ödülü: Zerre/Erdem Tepegöz

    - Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film SİYAD Jürisi Ödülü: Aglaya/Krisztina Deak

    Seyirci Ödülü


    Ulusal Uzun Metraj En İyi Film - Antalya Kent Konseyi Jürisi tarafından seçilen Seyirci Ödülü: Elveda Katya/Ahmet Sönmez

    Gençlik Ödülü


    Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Akdeniz Üniversitesi Gençlik Jürisi Ödülü: Gülümse/Rusudan Chkonia

    Belgesel Film

    - Ulusal En İyi Belgesel Film Ödülü: Siirt'in Sırrı/İnan Temelkıran, Kristen Stevens

    - Ulusal En İyi Belgesel Film Jüri Özel Ödülü: Yuva/Ebubekir Çetinkaya

    - Ulusal En İyi İlk Belgesel Film Ödülü: Ben, Sen, O.../Zeynep Oral

    Kısa Film

    - Ulusal En İyi Kısa Film Ödülü: Sessiz-Be Deng/Rezan Yeşilbaş

    - Ulusal En İyi Kısa Film Jüri Özel Ödülü: Buhar/Abdurrahman Öner

    Halkın Portakalı Ödülleri

    En İyi Film: Sessiz Çığlık

    HÜSEYİN TABAK: İNSANLARIN SİNEMAYA GİTMESİ BİZİM İÇİN EN BÜYÜK ÖDÜL OLUR
     



Sayfayı Paylaş