Altın fotoğraf makinesi

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Almanyada kökenli MİNOX,Leica'nın M3 modelinin üzerine 24 ayar altın bir kaplama yapmış,ve kaplama makineden pahalı olmuş gibi,nisbeten eski model olan bu makine bir hayli değer kazanmış.

Model Classic Leica M3 5MP Gold edition.
    Çözünürlük 3.20 Mpixel
    Maksimum çözünürlük 2060x1920
    Minimum çözünürlük 640x480
    Sensör boyutları 1/2-inch
    Sensör tipi CMOS

1 kişi bunu beğendi.

2. ot-gu Genel Sorumlu

yakışmış aslında, hatta çok şık olmuş tpx

3. pult Well-Known Member

Oğuz yakışmasına yakışmış ona söz yok ama bu kaplama işini daha güzel özellikte bir makineye yapsaydı baridontknow

4. ot-gu Genel Sorumlu

orası benim de aklıma takıldı ama niye böyle bir makineye yapma ihtiyacı duydular anlayamadım, maliyet desek okadar altın kullanmışlar zaten sanmıyorum maliyet sebebi olacağını, bi ihtimal metal aksamın bu kasada çok oluşu aklıma geliyor ;)

5. pult Well-Known Member

Bana göre

Makine gayet küçük boyutlarda,altın az gider.

Leica uygun bir markadır,altın kaplamak için prestiji var.

Ve Minox bu kaplamanın klasik bir dijital makineye daha uygun olacağını düşünmüştür.

6. ot-gu Genel Sorumlu

zaten şuan kullanılan body lerin kaplama yapacak yerleri çok kısıtlı, yapıp yapmama arasında pek bi fark olmaz, yalnız kaplıcaksan Leica X1 modelini kaplıcaksın ;)

7. pult Well-Known Member

Leica X1 kaplasalar altın ile,onu alacak adam 2 daire ve 1 otomobil parasını gözden çıkarması lazım:),belki o altın bu kadar para etmez ama asıl kıymeti kolleksiyon olarak kısıtlı sayıda piyasaya sürülecek olması,onun için çok pahalı.

Sayfayı Paylaş