Allah'ı Hatırlatan Sözler

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Allah'ı Hatırlatmak için Söylenmiş Özlü Sözler

Allah (Celle Celaluhü) ile aranda sevgi kapısı bir kez açılmış olsaydı. Başka bir sevgili aramayacaktın... [İbn-i Ataullah El-İskenderi]

Allah dostu odur ki, nefsine tek pay biçmez ; Kırk yıl bir ekşi ayran özler de onu içmez. [Necip Fazıl Kısakürek]

Allah'ı biliyorsan başka şey bilmesen de olur, Allah seni biliyorsa başkası bilmese de olur.

Bülbül sevse de gül solar. Belki de böyle bir deveran ile Rabb'im yalnızca kendi sevgisinin ebedî olduğunu anlatıyordur, kimbilir!? [İskender Pala]

Derdin ne olursa olsun, umudun hep Allah olsun.

Dil-u canda nihansın, Gerçi heşey bihaber senden Cihan zatınla dolmuşken cihande bihaber senden Nasıl bulsun seni can ve gönül, Can ve gönül senden ibaretken Gönülde candasın amma ki, canda bihaber senden. [Hz. Mevlana]

Dünyada zahid ol dünya malına bağlanma! Ahireti isteyici ol onun için çalış! Her işinde Allahü teâlâyı hatırla. Böyle yaparsan kurtulmuşlardan olursun. [İmam Şafii]

Ey Allahım! Dil-u canda nihansın, Geçi her şey bihaber senden Cihan zatınla dolmuşken, Cihanda bihaber senden, Nasıl bulsun seni can ve gönül, Gönülde candasın, amma ki canda bihaber senden. [Hz. Mevlana]

Fakire Allah versin diyen zengin; sana kim veriyor.

Gönlümün bir katresinde Arş-ı Rahman gizlidir, Katrenin bir katresinde bahr-i Umman gizlidir. [Eşrefoğlu rum-i]

Gözünün nurunu geliştirmek isteyen, Allah korkusu ile ağlasın.

Hangi sofraya oturduysam; rızkı veren Allah (c.c.) idi. [Hâfız-ı Şirazî]

Hayat dediğin Allah (c.c) için değilse, Ne çıkar hayat önünde eğilse. [Necip Fazıl Kısakürek]

İnsanları tamamen razı ve memnun etmek çok zordur. Bir kimsenin bütün insanları kendinden hoşnut etmesi mümkün değildir. Bunun için kul daima Rabbini razı ve memnun etmeye bakmalı ihlâs sahibi olmalıdır. [İmam Şafii]

Keşke Ben Allah Kelimesinden Başka, Ağzından Tek Söz Bile Çıkmayan Bir Dilsiz Olsaydım! [Necip Fazıl Kısakürek]

Kimse yalnız değildir; kiminin ardında şeytanı vardır, kiminin de yanında Allah'ı... turkeyarena

Neye yaklaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık, Anla ki yok, Allah’tan başkasıyla yakınlık.. [Necip Fazıl Kısakürek]

Ölümden korkma! hazırlıksız ölmekten kork.

Ölümüz Dirimiz.. Her Gün Birimiz.. Bir Gün Hepimiz.. HAKK'a Gideceğiz... [Necip Fazıl Kısakürek]

Örtü, şuuruyla takılmadığında da Allah katında bir değeri olsaydı. Cennetin baş köşesine rahibeler otururdu..! [Necip Fazıl Kısakürek]

Seni aramam için beni uzağa attın, Âlemi benim, beni Kendin için yarattın. [Necip Fazıl Kısakürek]

Sevmek bu kadar güzelse, Kim bilir sevmeyi yaradan ne kadar güzeldir. [Şems-i Tebrizi]

Sizde olan tükenir onda olan sonsuz, Feza sizin olsa ne yapacaksınız Onsuz. [Necip Fazıl Kısakürek]

Tependeki sinek bile elini sallamadan gitmezken, başındaki şeytan sen Kur'an'a sarılmadan gider mi sanıyorsun...

Utanmadıktan sonra dilediğini yap.

Ya Allah'a baş eğer hiç kimseye eğmezsin,ya da herkese baş eğer hiçbir şeye değmezsin. [Necip Fazıl Kısakürek]

Yaradanın gökyüzünde, tepede bir yerlerde olduğunu sanırlar.. Kimileri de O'nu Mekke'de, Medine'de arar! Ya da mahalle camisinde! Allah bir mekana sığar mı? Ne gaflet! O tek bir yerdedir ancak, Aşıkların gönüllerinde... [Şems-i Tebrizi]

16 saatlik açlığı ve susuzluğu 5 dakikada gideren Allah'a şükürler olsun.

Sayfayı Paylaş