Allah Sevgisi ile ilgili Sözler

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Allah Sevgisini Anlatan En Güzel Sözler

• Adaletli sultan, yeryüzünde Allah'ın gölgesi ve mızrağıdır. [Hz. Muhammed (sav)]

• Allah, bildiğini saklamayacağına, herkese öğreteceğine dair söz ve vaid almadan hiçbir bilgine bilgi vermez. [Hz. Muhammed (sav)]

• Allah katında duadan makbul ve kıymetli hiçbir şey yoktur. [Hz. Muhammed (sav)]

• Allah, kesin olarak hiçbir kişiye bilgisizlikle yücelik, üstünlük vermez ve kesin olarak bilgiyle de hiçbir kimseyi alçaltmaz Hz. Muhammed(sav)

• Allah ile olduktan sonra ölüm de, ömür de hoştur. [Mevlana Celaleddin-i Rumi]

• Allah kendi kendilerine yardım edenlere yardım eder.. [Algerhon Sydney]

• Allah'tan uzaklaşan, Allah'ı aramayan insan, ne kendisinde, ne de kendi dışında hakikati ve adaleti bulamaz. [B. Pascal]

• Allah’a yakın olmak için, içimizde hakikat ve adalet aşkını yaşatmalıyız.. [Demostenes]

• Sevmek için Allah, arkadaş olmak için Kur'an, nasihat için de ölüm yeter. [İbn-i Şirin]

• Allah’ı hakkıyla tanımayan kimse, ondan hakkıyla korkmaz.. [İmam Gazali]

• Allah’tan uzaklaşan, Allah’ı aramayan insan, ne kendisinde, ne de kendi dışında hakikati ve adaleti bulamaz… [Pascal]

• Allah’ın varlığı, bir hakikati ifade eden geometrik teorilerden daha hakikidir… [Descartes] turkeyarena

• Bir tabiat kanununu izah eden her formül, Allah’ı öven bir ilahidir… [Maria Mitchell]

• Eğer hala yalnızsanız, Allah sizi birilernden koruyor demektir. [Anonim]

• Herkes korktuğundan kaçar, yalnız Allah’tan korkan O’na yaklaşır… [Ebu'l Kasım]

• İnsan, Allah’a su ve hava kadar muhtaçtır… [Alexis Carrel]

• Neye yaklaşsam sonu uzaklık ve kırgınlık, Anla ki yok Allah'tan başkasıyla yakınlık. [N. Fazıl kısakürek]

• Sade insanlar, Allah’ı, güneşin harareti ve bir çiçeğin kokusu kadar tabii hissederler… [Alexis Carrel]

• Yalancı, Allah'a karşı kafa tutan, fakat insanlardan korkan bir serseridir. [Francis Bacon]

• Ya Rab bela-yı aşk ile kıl aşina beni. Bir dem bela-yı aşktan kılma cüda beni. [Fuzuli]

Sayfayı Paylaş