Ali Ağaoğlu'nun Eşi Kim

Konusu 'Hakkında Bilgi' forumundadır ve Seçkin tarafından 4 Eylül 2016 başlatılmıştır.

1. Seçkin Well-Known Member

Ali İbrahim Ağaoğlu (d. 3 Mart 1954; Of), Türk iş adamı. Ağaoğlu Şirketler Grubu, Yönetim Kurulu Başkanı'dır. Lise eğitimini son sınıfta ticarete atılmasıyla bırakmıştır. 2015 itibariyle 1.75 milyar dolar şahsi serveti ile Türkiye'nin en zengin 8. ismi olmuştur.

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşadığı ilk eşi Sema Ağaoğlu ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nikahlı ve nikahsız tüm eşlerinden toplam 5 çocuğu vardır. İlerleyen yaşına rağmen günde 15 ila 17 saat arasında çalışarak kendisini dinç tuttuğunu belirtmektedir. Ali Ağaoğlu'nun 6 evi vardır, bunlar: Ataşehir'de nikahlı eşi Semra Hanım'ın oturduğu evi, Ayten Alar'ın oturduğu Altunizade'deki ev ve "Bekarlık evim" dediği Vaniköy'deki evi. Ortaköy’de oturduğu köşk.

Ağaoğlu’nun bunlardan başka Burcu.K. adlı bir kadından, (d.2004) E.İ. Ağaoğlu isminde bir erkek çocuğu daha vardır. Ağaoğlu bu 4’üncü çocuğunu, 2005 yılında mahkeme kararıyla kabul etmek zorunda kalmıştır.

Ali Ağaoğlu bir röportajında eşi hakkında şunları söylemişti;

İstanbullu, İstanbul'da yaşıyor. Ayrıldım derken ayrı yaşıyoruz hala ama çok yakın iki arkadaşız artık. Çocuklarımız için her zaman bir aradayız, her zaman harika bir anne olmuştur.Biz birbirimizi severek evlendik ama evlilik olmadı, yürütemedik. Ben ataerkil bir aileden gelen bir insanım, kendi ailemden nasıl gördüysem aynı gelenekleri devam ettirdim. Sema Hanım'la çok farklı bir arkadaşlığımız oluştu ve ben istediğim gibi onları görüyor onlarla beraber kalabiliyorum.

Sayfayı Paylaş