Alerjik Astım Kürü

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Alerjik Astım
    Doğuştan yada sonradan kaynaklanan nefes darlığı problemleri, yada alerjik nedenlerden dolayı boy gösteren astım ciddi bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Astımlı olan hastaların sigara gibi kötü alışkanlıklardan uzak durması gerekmektedir. Temiz hava ve bol oksijenli yerlerde, günlük yaşamını sürdürmeleri bu hastalığın tedavisinde en etkili hava şartlarından bir tanesidir.

Keçi boynuzu, alerjik astım tedavisinde en etkili besin kaynağı olarak boynuz ağacının meyvelerinin adına keçi boynuzu verilen besin, astım tedavisinde çok etkili bir gıda maddesidir. Keçi boynuzunu astıma karşı kullanma şekliniz, şu şekilde olmalıdır. Taze keçi boynuzlarımızı temin ettikten sonra soğuk suyun altında üzerindeki mikropları temizleyecek şekilde, güzelce yıkayın. Daha sonra bu boynuzları yaklaşık olarak 500 ml, yarım litre suyun içerisine atın. Ocağımızda bu suyu tahminen 9 dakika gibi bir süre ile kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra kaynattığımız suyu süzerek, cam bir şişe veya kavanozun içine koyun. Bu bitkisel formülümüzün etkisi tam olarak 3 gün sürmektedir. Yani buzdolabında üç gün saklayabilirsiniz. Dördüncü gün özelliğini kaybedebilir. Bu elde edilen karışımı her sabah kahvaltı araların da ve akşam yemeğinde olmak üzere birer çay bardağı içerek tüketmeye başlayın. Bu bitkisel formülün sonuç vermesi için, bu tedavi yöntemine yaklaşık olarak on beş, yirmi gün süre ile devam etmelisiniz.

Not: Bu bitkisel kürü uygulayacağınız kişilere göre kullanım şekli değişmektedir. Olgun insanlarda sabah ve akşam olmak üzere iki çay bardağı içilirken, beş ile 12 yaş grubu arasındaki çocuklarımızda görülen nefes darlığı ve alerjik astım problemleri var ise, bu tedavi yönteminde onlara uygulanacak bitkisel formül yalnızca, sabahları kahvaltıda bir çay bardağı bu bitkisel formülden vermelisiniz. Akşamları kesinlikle içmemelidirler. Kahvaltıda bal ve pekmez tüketmeyiniz, bu bitkisel formülü kullanacağınız günler, bunlara dikkat ederek bu bitkisel formüle başlayabilirsiniz. Alerjik astım tedavisi ciddi bir sağlık sorunudur.

Sayfayı Paylaş