Alarko ATAG Yoğuşmalı Kombi/Kazan - Q Serisi

Konusu 'Kombi' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

YENİ ATAG Yoğuşmalı Kombi/Kazan - Q Serisi
    ATAG Q - Yüksek kapasitede yüksek verimli tasarım (25-60 kW)

Üstün Özellikler
    - Kaskad uygulaması (çoklu cihaz bağlantısı) ile 102-600 kW kapasite. 15 farklı ortamda bağımsız kofor kontrolü.
    - Duvara yerleştirilir. Boyutları eş değerleri arasında minimumdur: ATAG E’nin genişliği 500 mm, ATAG Q’nun 800 mm’dir. Yer işgal etmez, yer kazandırır.
    - Özel taze hava/atık gaz setleri yerleştirmede esneklik sağlar.
    - Estetik görünümü ile iç ortama uyum sağlar.
    - Hermetik yanma odalı olduğu için bacaya gerek yoktur, yerleştirmede esneklik sağlar.
    - Sadece ısıtmalı SOLO (ATAG QS) ya da ısıtma ve sıcak sulu KOMBİ (ATAG QC) modeller.
    - ATAG QS- SOLO tiplere sıcak su için 110-300 litre depolama hacimli ayrıca dış boyler ekleme olanağı:
    - Hızlı ve bol sıcak su: dakikada 10,7-18,6 litre, 45ºC’da kullanım sıcak suyu.
    - Doğalgaz ve propan ile kullanılabilir. turkeyarena.com
    - Kullanımda esneklik: Cihaz üzerindeki geliştirilmiş elektronik beyinli panelden kullanımın yanı sıra dış ortam sensörüne ya da oda sıcaklığına bağlı olarak çalıştırma (ATAG-Smart), programlı çalıştırma (ATAG-BrainQ) olanakları. Kaskad uygulamaları, farklı ısıtma devreleri, yüzme havuzları, boyler sistemleri gibi daha sofistike sistemler için gelişmiş Mad Q hatasız ayarlama.
    (Güncelleme 18.04.2011 alarko-carrier.com.tr)

2. hifsi New Member

merhaba ben ERZURUMDAN arıyorum,bana yardım ederseniz memnun olurum.Bizim kooperatife kaskad sistemini yaptırdık (kombiler atag) şimdi bunlardan düzgünverim alamıyoruz,oysa ki bize bu sistemin hem daha az hemde ucuza olacağını söylemişlerdi ama malesef bırakın ucuzu biz düzgün ısınalım yeter. şikayetgibi olmasın ama SERVİS'ten gelen arkadaş da malesef birşeyden anladığı yok.şimdi bana pratik olarak nasıl bunları daha iyi daha verimli kullana bilriz bilgilendirir seniz memnun olurum.
    Teşekkürler.

3. OrKuN Well-Known Member

kaskad sisteminin aslında pek bir zorluğu yok. kullanacağınız cihazın markasına göre 4-6 cihazı yan yana bağlayabilir ve tek kontrol paneliyle kontrol edebilirsiniz. kaskad sistemleri için markaların ürettiği baca sistemleri vardır. Baca bağlantıları önemlidir.cihazları bacaya bağlarkende seri bağlantı yapılır bacalar arasında.

En önemli husus denge kabı yapılıp yapılmadığıdır, tesisat ile cihazlar arasında bu tesisattaki hidrolik dengeyi sağlamak içindir. onun dışında kaskad bağlantıdaki gaz hattı normal kombi hattından pek farkı yoktur.

sizin projeyi çizen mühendis arkadaş acemi olabilir, onun için 1 veya 2 bilir kişiye daha sizin sistemde hata olup olmadığını kontrol ettiriniz.

4. OrKuN Well-Known Member

Konu içeriği güncellendi.

Sayfayı Paylaş