Airties Modemler İçin Modem Giriş Şifresi Değiştirme

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 26 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. KaRaHaN

KaRaHaN Well-Known Member

1.) İnternet Explorer’ı Açıp Adres Satırına 192.168.2.1 Yazıyoruz ve Bizi Alltaki Resimdeki Gibi Bir Sayfa Karşılıyor:

2.) Orjinal Şifresi Boş Olduğundan Hiçbirşey Yazmadan Tamam Butonuna Basıp Ayar Sayfasına Çıkıyoruz. Ayar Sayfasına Sol Menüdeki Araçlar Menüsüne Tıklayıp, Altındaki Menünün Açılmasını Sağlıyoruz. Açılan Menüdende Şifre Ayarını Tıklıyoruz ve Aşağıdaki Ekran Karşılıyor:

3.)
    1 Numaralı İşaretli Yere İstediğimiz Bir Şifre Giriyoruz
    2 Numaralı İşaretli Yere Girdiğimiz Şifrenin Aynısını Giriyoruz
    ve Son Olarak Alltaki 3 Numaralı İşaretli Yerdeki Tamam Butonuna İşlemimizi Bitiriyoruz

Artık En Baştaki Boş Olarak Geçtiğimiz (1. Adımdaki) Şifre Kısmına Yeni Yazdığımız Şifreyi Girip Giriş Yapıcağız.

2. çavuş

çavuş New Member

arkadaşlar benim modemimde bir sorun var.eğer bu sorunumu yanlış yere konu açıyorsam şimdiden özür dilerim.modemim airties rt 103.modemim bilgisayarla bağlantı kuruyor,fakat internetle kuramıyor ve "lütfen bekleyin!!! adsl kullanıcı bilgileriniz kontrol ediliyor"şeklinde görünüyor.birkaç dakika sonra "internet bağlantınız kesildi" şeklinde altta uyarı veriyor fakat internete bağlanıyorum ve bağlı kalabiliyorum.anlayan bir arkadaş varsa, yardımcı olursa sevinirim.teşekkürler.

3. ot-gu

ot-gu Genel Sorumlu

işletim sistemindeki bir problemdende kaynaklanabilir, aynı modemi başka bir pc de dene, ordada aynı problem yaratırsa, çözüm yolu bulmaya çalışalım ;)

4. çavuş

çavuş New Member

sorunun neden kaynaklandığı buldum.bende aile koruma şifresi vardı.bunu kaldırdıktan sonra düzeldi.yinede saolun.

5. ot-gu

ot-gu Genel Sorumlu

teşekkurler çavuş çözümü bizlerle paylaştığın için

6. BaRıŞ

BaRıŞ Well-Known Member

emeğine sağlık karahan

7. kaya123450

kaya123450 New Member

Arkadaşlar ben daha önceden modemin şifresini değiştirmiştim. 192.168.2.1 e giriyorum oraya girdiğim şifreyi unuttum. oraya o şifreyi hatırlamadan girmenin başka yolu yok mu ?

8. ot-gu

ot-gu Genel Sorumlu

modemin arka kısmında veya biryerinde muhakkak reset düğmesi olacaktır, ucu sivri bir cisimle 5-10 saniye basılı tut, resetlenecek ve fabrika şifresine geri dönecektir ;)

9. OrKuN

OrKuN Well-Known Member

evet otgu nun söylediği gibi muhakkak reset butonu olacaktır, olmazsa eger kaldır at o modemi bi işe yaramaz bence, modem alırkende bunlara dikkat etmek lazım

10. OrKuN

OrKuN Well-Known Member

teşekkurler karahan

11. EmRe

EmRe Well-Known Member

saol karahan ellerine saglık resimle anlatmışın tpx

12. acemi32

acemi32 New Member

verdiğiniz yönergeleri defalarca denedim. ama ara yüze yine şifresiz giriliyor. yönergelerinizi yapıp şifremi belrliyor ve kaydet diyorum. sanki kaydetmiyormuş gibi yine aynı sayfa geliyor şifre bölümü boş çıkıyor. yeniden 168 vs ile giriyorum şifre girmeden tamam demem yetiyor. şifre koyamıyorum. modemim airties. acaba air ties şifr kabul etmiyor mu ara yüze?

13. EmRe

EmRe Well-Known Member

modeminizin yazılımını güncelleyin isterseniz bir ;)

14. alemdar

alemdar New Member

kardeş ben aırtıes air 6271kn modem kullanıyorum şifremi değiştircem fakat sayfada üstte bulunan mevcut şifre kısmına değiştireceğim şifreyi yazmamı istiyo yazıyorum bu defa mevcut şifre doğru değil diyo nasıl yapabilirim bi yardımcı olursan sevinirim

15. oguzturk

oguzturk Administrator Staff Member

ellerine sağlık Karahan

16. Misafir

Misafir Guest

Ben şıfre koydum onu unuttum

17. CAN

CAN Well-Known Member

Cihazınızı resetleyin fabrika şifresine geri döner. Cihazınızın fabrika şifresi için modelini yazın söyleyelim.

18. eticat

eticat New Member

Ben denilenlerin hepsini yaptım ama tekrar girmeye çalıştığımda şifreyi kabul etmiyo. ve şifrede değişmemiş. ne yapmam gerekiyo?

19. Misafir

Misafir Guest

Az önce denilenlerin hepsini yaptım ama tekrar şifreyi yazdığımda şifre kabul edilmedi. Değişmemiş ama tekrardan da giremiyorum sayfaya ne yapmalıyım?

20. Misafir

Misafir Guest

dediğiniz gibi yaptım ama hala telefondan internete girdiğimde şifre aynı gözüküyo yeni şifreyi telefondan girerken kabul etmiyo ama o ilk sayfaya yeni şifreyi yazdığımda bu şifre değiştirme sayfası açıldı anlamadım

Sayfayı Paylaş