Ahli Cichlid Sciaenochromis Ahli

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Ahli Cichlid (Electric blue hap) Balığı

Bilimsel Adı: Sciaenochromis Ahli, Sciaenochromis fryeri
    Dağıtım: Afrika/Malawi
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Bölgeci-Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 28C
    Su Sertliği: Orta-Sert
    Zorluk Seviyesi: 1
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 20 cm
    Ana renkler: Mavi

Cinsiyet: Erkekler olağanüstü mavi renkli, dişiler ise mat kahverengi yada gri renklidir. Erkeklerde sırt yüzgeçler kırmızı olan varyasyonları mevcuttur.

Bakım: Bakımı kolaydır. Protein içerikli pul yem, Salamura karides, sivrisinek larvası, kankurdu ve diğer tüm yemleri kabul eder. Kendi türünde erkeklere karşı çok agresiftir. Tankınızda, bir erkeğe 3-4 dişi gelecek şekilde düzenleme yapmalısınız. Tankta, mağara tarzı kayalardan dekorlar hazırlanmalıdır. Ama ahli içinde geniş bir yüzme alanı bırakılmalıdır. Orta yüzücü olan ahli için büyük bir tank önerilir.

Üretim: Üretimi zordur. Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır. Erkek, çiftleşme döneminde aşırı saldırgandır. Üretim tankı, dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir. Olgun bir dişi 20-60 yumurtlama gerçekleştirir. Yumurtalardan yaklaşık 18-22 gün sonra yavru balıklar çıkar. Yumurtlama döneminde tanktan diğer türlerin çıkarılması gerekir. turkeyarena. Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir. Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş