Ahilik haftası kutlama mesajı

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve Aylinn tarafından 21 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Ahilik haftası için kutlama mesajları ve sözler

Ehl-i aşka müptelayım(tutkunum) nemelazım kâr benim,
    Mal ve mülküm yoktur amma kanaatim var benim.
    Dolandım misl-i cihan(cihan misali) bulamadım başıma bir tane tac,
    Ne eğride tok gördüm ne doğruda aç.
    Sade pirinç zerde olmaz bal gerektir kazgana (kazana),
    Baba malı tez tükenir, evlat gerek kazana.

* Ahilik değerlerini günlük hayatımıza uygulamaya vesile olmasını temenni ediyor; bu değerleri bizlere kazandıran bütün Ahilerimizi rahmetle anıyorum. Başta esnaf ve sanatkârlarımız olmak üzere milletimizin Ahilik Haftası’nı tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

* Ahilik haftasında Ahi Evran-ı Veli’yi rahmet ve minnetle anıyor, esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün halkımızın ahilik haftasını ve esnaf bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hayırlı kazançlar diliyorum.

* Ahilik Haftasını kutlar ve bu birlik beraberlik duygusunun dünya durdukça devam etmesini temenni ederim.

* Ahilik Haftası'nın birlik ve beraberlik içinde geçmesini dilerim.

* Ahilik kültür ve felsefesinde, toplumun refahı ve sosyal sorumluluk, önemli ve öncelikli bir ilke olarak kabul edilmiş ve bu hususta yeterli ve kaliteli mal ve hizmet üretimi teşvik edilmiştir. Kelime olarak “AHİ”, “kardeş, cömert, yiğit” manasına gelmektedir. Kutlu olsun

* Ahilik kültür ve prensiplerinin yaşatılması ve geleceğe taşınması, yalnız bizim için değil, bütün insanlık için faydalı sonuçlar doğuracaktır.Ahilik Haftasını kutlar ve bu birlik beraberlik duygusunun dünya durdukça devam etmesini temenni ederim

* Ahilik kültürü ve felsefesi, toplumsal yaşamın ortak paydası olan insanı esas almıştır. İnsanlar arasındaki ticari ve toplumsal ilişkilerde; dürüstlük, güvenirlilik, iş ve meslek ahlakına saygı, hak ve hukuka riayet etme, saygılı, şefkatli, cömert ve güler yüzlü olma ilkeleri esas alınmış ve bu insani değerler toplum tarafından bir yaşam tarzı olarakda benimsenmiştir,Ahilik Haftası kutlu olsun

* Esnaf ve sanatkarlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftası’nı kutluyorum. turkeyarena

* İlimiz esnaf ve meslek kuruluşları ile tüm halkımızın Ahilik Haftası’nı kutlar, birlik, beraberlik ve Ahiliğe esas olan kardeşlik duygusunun büyüyerek devam etmesi dileklerimle, sevgi ve saygılar sunarım.

* Ticaretin, sanatın ve mesleğin insan onuru, güzel ahlak ve dürüstlükle pekiştirildiği, geçmişi çok eskilere dayanan kültürümüzün bir ürünü olan Ahilik anlayışını ve Ahi Evranı hatırladığımız bu haftada tüm esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Haftasını kutluyorum.

* Toplumumuzda önemli bir yer teşkil eden ürettikleri hizmetlerle tüm topluma yarar sağlayan esnaf ve sanatkârımız, Piri Ahi Evran-ı Veli tarafından toplumumuza yerleştirilen ilkelerle hizmetlerini sürdürmektedir. Bu düşüncelerle tüm esnaf ve tüccarların Ahilik haftasını kutlar çalışma hayatlarında başarılar dilerim.

Sayfayı Paylaş