Ağ bağlantısı bulunamadı hatası

Konusu 'ADSL Modem' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 22 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selamlar, modem şifresi istiyor. Ve modemimin durumu göremiyorum.sürekli ağ bileşenlerini kotrol ediyor ve sonunda tekrar dene ve iptal seçenekleri çıkıyor.aynı ekranda "sisteminizde kablolu veya kablosusuz ağ bağlantısı bulunamadı"iletisi alıyorum.ama buna rağmen internete bağlanabiliyorum.şimdiden teşekkürler

2. GamZe Moderator

Genelde laptoplarda 3. parti kablosuz ağ yönetim yazılımları bulunmaktadır. Muhtemelen Windows'un Kablosuz yapılandırma programı yerine bu program aktif olarak kullnılıyor. Başlat programlarda olması lazım programın.

3. BaRıŞ Well-Known Member

ama benim modemim kablolu modem airties RT-103 model modem.birde ayarlar sekmesinde voip numaranız yoktur diyor yardımcı olabilirseniz sevinirim.

4. GamZe Moderator

internet explorerda 192.168.1.1 adresine gir
    kullanıcı adı : admin
    şifre : password
    orda yeni bağlantının altında pppoe ttnet gibi bir yer olması lazım ona girip sil'i tıkla
    sonra yeni bağlantıya tıkla
    servis adına pppor encapsulation pppoe seç
    vpi 8 vci 35 olucak
    kullanıcı adı ve şifreyide girdikten sonra altta keydet/uygula olması lazım. ona tıkla,
    daha sonra solda menude sistem komutlarına girip keydete tıklarsan birdaha şifre sormaması lazım

Sayfayı Paylaş