Adım Adım Recovery Mod Kurulumu

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 3 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Recovery Mod
    Not: Çeşitli sitelerden derlenerek hazırlanmıştır. Tüm emeği geçenlere teşekkürler.

Anlatım Tüm rom ve backup konularında anlatıldı ama sadece Recovery Mod için bir anlatımın aydınlatıcı olacağı düşüncesindeyim.

Öncelikle gerekli dosyaları veriyorum. Bunları indiriniz ve telefonun hafıza kartının ana dizinine atınız.
    Recovery Manager
    Clockwork 3.0.0.6 ya da Clockwork 3.0.1.4
    Z4Root

Hatırlatmak isterim ki bu işlem sonucu bir sorun yaşamadım henüz yaşayan da görmedim ve telefonunuzu çalışır bir Recovery Mod haliyle kullanmak her zaman için iyidir ancak tüm sorumluluk size aittir.

Başlayalım.

Z4Root programını telefonunuza kurunuz. Ayarlar/Uygulamalar/Geliştirme menüsü altındaki USB Hata Ayıklaması'nı işaretleyin. Daha sonra Z4Root uygulamasını çalıştırınız. Uygulama içerisinden Temporary Root seçerek telefonu geçici olarak Root ediniz. Telefon baştan başlatılana kadar root yetkisi sizde olur. Daha sonra gerektiği zaman tekrar aynı yöntemle root edebilirsiniz.

Recovery Manager programını telefonunuza kurunuz. Programı açtığınızda Superuser uyarısı gelecek Allow diyerek devam ediniz. Üstteki menüden en sağdaki Recovery sekmesine geçiniz ve ilk seçenek olan Install Recovery seçiniz. Otomatik olarak indirdiğiniz img dosyasını tanıyacak. Üstüne tıklayınız. Yükleme bitince Unrecognized uyarısı gelecek. İşlem bitti.

Evet şimdi çalışır durumda bir kurtarma konsolunuz mevcut. Artık ister rom yüklemek istediğimizde, ister yedek almak istediğimizde, istersek de cache ve data temizliği yapmak istediğimizde ses kısma tuşuna basarak telefonu açıyoruz ve Android yazısı hızlı bir şekilde görünüp kaybolana kadar ses kısma tuşunu bırakmıyoruz. Karşımıza Recovery Mod menüsü geliyor. Buradan saydığım tüm işlemleri yapabiliyoruz ve Reboot Now diyerek telefonu normal seyirinde başlatabiliyoruz. Recovery Mod menüsünde seçenekler arasında ses tuşuyla gezinip seçimlerimizi Kamera Tuşuyla yapıyoruz

Anlatım bana aittir ancak ben tüm Android bilgimi bu siteye borçluyum. O yüzden lütfen paylaşım yapmaktan vazgeçmeyiniz, üşünmeyiniz. Umarım faydalı olmuştur.

Not: Z4root yerine kullanimi daha kolay olan universal androot 1.6 yi indirebilir, kullanabilirsiniz.

2. mikiyamo New Member

selam ben vodofon 945 kullanıcısıyım sd kartımı 2 ayırabilmem için telefonun ses kısma vede power tuşuna basıp burdan yapmam gerekiyor ama menu çıkmıyor ftm yazısı geliyor bana yardımcı olurmusunuz

3. ot-gu Genel Sorumlu

4. Misafir Guest

kaç gündür şunu inceliyorum, daha öncede bu konuya bir kac girmişdim hatta bu programı kurdum denemeler yaptım yeterli bilgim yoktu o zamanalr, program elimde var ama ben program kurmak zorundamıyız bu moda girmek için yani normal olarak program kurmadan bu mod acmak mümkün değilmi, bir kac yerde bilgisi olanlardan yardım istedim ama bununla ilgili kesin cevap alamadım Recovery Mod yükle dedi en son birisi ve nasıl tam olarak acıkla dedim ama bir mesaj gelmedi, bu durumda Recovery Mod yükleme dediğiniz Recovery Mod desdekleyen bir uygulama yüklemekden bahsetiyorsunuz, ya yüklemeden olmuyormu,, benim cihaz root yaptım öyle kullanıyorum bu durumda Recovery Mod acamazmıyım, program kurmak şartmı ?

5. ot-gu Genel Sorumlu

Recovery Mod olmayan telefonlar için recovery mod yapma uygulaması bence yapmakta fayda var. Telefonunda fabrika çıkışı Recovery Mod yok ise programsız olmaz tabi.

6. Hermest New Member

bilgilendirme için teşekkürler, anca bu recovery mode nedir ve ne işe yarar. bir yerden okudum, zaten orijinal stok romların da bir recovery'si varmış. peki burada kurulumu anlatılan ek ne gibi imkanlar sağlıyor bize?

Sayfayı Paylaş