Adım Adım *.apk Kurulumu Rehberi

Konusu 'Android' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar telefonunda market, file manager, apk installer gibi programlar olmayan ve apk dosyasını nasıl kurulacağını bilmeyen kullanıcılar için.

Adım Adım *.apk Kurulumu

1-) Önce aşağıdaki linkten Android SDK'yı indirip bir klasöre çıkartın.
    Android SDK | Android Developers

2-) Aşağıdaki linkten sürücüleri indirin. ("USB Driver for Windows, Revision 3 (January 2010)" yazan tavsiyedir.)
    Google USB Driver | Android Developers

3-) Telefonda "Ayarlar" - "PC'ye Bağlan" yolunu takip edip "Yalnızca Şarj Et" şeçilip "Bana Sor" yazan yerdki tik işaretini kaldırın. (Bazı sürümlerde "SD Kart ve Telefon Depolama" kısmında olabilir bu ayar.)
    4-) Yine telefonda "Ayarlar" - "Uygulamalar" yolunu izleyip "Bilinmeyen Kaynaklar" karşısına tik işreti koyun. (Telefon saldırılara açıktır falan der "Tamam" deyin)
    5-) Telefonu bilgisayara bağlayıp sürücü kurulumunu tamamlayın.
    6-) İndirip klasöre çıkarttığınız "Android SDK" içindeki "Tools" klasörüne Komut Satırından girin. Bun yapmaın en kolay yolu heryerde bahsi geçtiği gibi Andrid SDK'yı "C:\SDK" yoluna taşımak. ("Başlat - Çalıştır"a "CMD" yazın, açılan yere "cd c:\sdk\tools"[Enter] yazın. )
    7-) "adb device"[enter] komutunu verin. Telefonun seri numarasını gömüş iseniz sorun yok. Göremediyseniz sürücüleri kontrol edin.
    :cool: Kurmak istediğiniz .apk uzantılı dosyayı "c:\SDK\Tools\" klasörüne kopyalayın (veya taşıyın size kalmış).
    9-) Ve son olarak "adb remount"[Enter] (telefonu okunur - yazılır şekilde yeniden bağlamak için),
    "adb install program.apk"[Enter] komutunu verin (veya "adb push Jbed.apk /system/app"[Enter]).
    ("program.apk" temsili isimdir siz "program" yerine kurmak istediğiniz dosyanın ismini yazın Örn : "apk_installer.apk")

Sayfayı Paylaş