Acer aspire AS8930G ekran tepki süresi

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Acer aspire gemstone blue AS8930G modelinin bilindiği üzere full hd bir ekranı var.

Bu ekranın tepki süresi 8 milisaniye.Şimdi benim merak ettiğim konu: " Bu ekranda bir blu-ray film izlerken ekranın tepki süresi 8 ms olduğu için hareketli sahnelerde veya filmde atlama, bulanma, yavaşlama gibi sorunlarla karşılaşabilirmiyiz acaba?

Daha net bir şekilde ifade etmek gerekirse 8 ms bir ekranda Blu-Ray filmi sorunsuzca akıcı bir şekilde izleyebilir miyim?

Konuda biilgisi olan arkadaşlar bu konuyu aydınlatırsanız seninirim. pls

2. OrKuN Well-Known Member

Aspire 9800 de gayet akici blu-ray film izliyebiliyorum tepki süreleri falan bilmem ama göruntuler olaganustu, herhangibir atlama durma da olmuyorki sendede bi problem olacagını sanmıyorum için rahat olsun bence

3. ot-gu Genel Sorumlu

ghosting olgusu sadece ekranın tepki süresine bağlıdır...ama laptop ların lcd ekranlarda 8 ms den daha düşüğünü ben görmedim..yani notebook ekranları için 8 ms iyi bir rakam...gerçi bu rakamların tam olarak doğruluk derecesi tartışılır ..çoğu lcd de ghosting olur, 2 ms'lik masa üstü lcd monitörlerde bile hissedilebilindiğini duydum...o yüzden mutlaka bunda da dikkat ettiğin taktirde ghosting i yaşayacaksındır...

eğer amacın çok kalitelii görüntü elde etmekse sana en iyi lcd ye sahip sony vaio ları öneririmki..sony vaio dan daha üstün lcd ekrana sahip bir laptop yok bence...

sony vaio nun kötü yanı fiyat farkı, kalite istiyorsakda parayı basacagız neyazıkki ;)

Sayfayı Paylaş