Acer Aspire 6930G Kullanıcıları Derneği

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Acer Aspire 6930G Kullanıcıları Buluşma Noktası

Acer Aspire 6930G kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Acer Aspire 6930G ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve paylaşabilirsiniz...tpx ​

2. messi New Member

slm acer 6930g t5800 250gb harddisk 3gb ram fakat buna xp atıyorum drıverlarını bulamıyorum. xp diye download ediyorum problem çıkarıyor yardımcı olursan sevinirim

3. OrKuN Well-Known Member

aşagıdaki adresi adres çubuguna kopyala yapıştır aradaki * işaretlerini silmeyi unutma, driverları ordan indirebilirsin...

Kod:
    www.n*o*t*e*b*o*o*k.gen.tr/modeller/327/Acer-Aspire-6930G-AS6930G-583G25Mn.html

4. X_yAzAr_X New Member

ACER AS6930G - 954G32MN T955

Özellikler
    CPU Cinsi - Hızı : Intel Core 2 Duo T955 - 2.6 Ghz - 6 Mb L2 Cache - 1066 Mhz Fsb
    Ekran Boyutu : 16"
    Çözünürlük : 1366x768 piksel
    Ekran Tipi : WXGA ( HD ) HD Acer Cine Crystal Led LCD
    Ekran Kartı : Nvidia GeForce 9600GT - 1 GB ( Paylaşımsız ) - 203 Mb ( Paylaşımlı )
    Bellek : 4 Gb - Max : 8 Gb
    Bellek Tipi : DDR2 - 667 Mhz

Sabit Disk : 300 Gb - 5400 rpm
    Optik Sürücü : Dvd Yazıcı ( Super Multi, Lightscribe )
    Faks - Modem : Var
    Ses : Dahili Stereo Ses
    Network Kablolu : 10 / 100 / 1000 Mbps Ethernet
    Kablosuz : 802.11 a/b/g/n
    Bluetooth : Var
    Port : 4 x USB 2.0 , eSATA , VGA , HDMI , Genişleme Yuvası , Kulaklık Çıkışı , Mikrofon Girişi
    Pil Ömrü : 3 saat ( Yaklaşık - Kullanıma Bağlıdır ) 6 Cell
    Ağırlık : 3.5 Kg
    Yazılım : Microsoft Windows Vista Home Premium
    Ek Özellikler :
    Dahili Web Kamera : 0.3 Mp
    Kart Okuyucu : 6'sı 1 arada
    Parmak İzi Okuyucu : Var
    Boyut : 385 mm ( Genişlik ) , 275 mm ( Derinlik ) , 42 mm ( Yükseklik )
    Klavye : Türkçe Q Klavye + Numped
    Hediyeler : Yok

selam arkadaşlar... ben yukarda özellikleri yazılı modeli almayı düşünüyorum... Gerci parasını ödedik laptopu göndermelerini bekliyorum... Benim iki sorum olacak bu model için...

BİRİNCİSİ :Ben biraz araştırdım ama bulamadım... Bu modelin driverlerini bulabilir miyim? Nerden?hmmmm2

İKİNCİSİ : Mac işletim sistemini merak ediyorum. Bu modele ( sisteme ) mac kurabilir miyim?hmmmm2

Bu iki sorumu yanıtlarsanız sevinirim...

5. BaRıŞ Well-Known Member

yukarda semih arkadaşın verdiği adresten driverları indirebilirsiniz.
    ikinci sorunuza gelince mac kurabilirsin tabi ama driver gibi sorunları varmı varsa nasıl yapılır bende bilmiyorum, kurup bakmak lazım ;)

6. X_yAzAr_X New Member

aslında bilgisayara işletim sistemi kurmak sorun değil önemli olan driverlerini nerden bulacağımızdır... bu model xp için driveri yok şimdilik ilerde ne olur bilmiyorum ama ben vista kullanmasını sevmiyorum xp de daha iyiyim... becerebilirsem bilgisayara mac ve xp beraber yükleyecem...

tşk ederim yardımların için...

7. OrKuN Well-Known Member

xp driverlarını bulamıyorsan everest ultimate edition programını kurarak sistemin hakkında bilgi ve herbir donanımın driverlarını indirmek için linkte vermektedir...büyük olasılıkla driverları bulabilirsin programı indirip kur incele ;)

programı google dan arayıp bulabilirsin...

8. X_yAzAr_X New Member

eywallah arkadaşım saol... Bu programı daha öncede kullanmıştım ama demek dikkat etmemişim bu özelliği olduğuna... tekrardan tşk ederim...

9. storm38 New Member

biri adsl kullanıyorum,ama kablosuz bağlanamıyorum çünkü ping testi başarısız oluyor,bu sorunu nasıl giderebilirim_?yardımlarınızı bekliyorum...sınırlı bağlantıyla bağlanıyor kablosuz olarak...

10. EmRe Well-Known Member

sorunun modem ile alakalı sanırım, notebook ile başka bir modeme kablosuz bağlanabiliyorsan sorun modemde, garantisi devam ediyorsa servise gönder, bittiyse hiç uğraşma yeni bitane al, sorunu çözersin :)

11. mcdemo New Member

merhaba aarkadaslar bnde bisi sorcam ya bn dosyalarıma sifre koydum. acer ın sifreleme programı warya adını sımdı hatırlamıyorum ve simdi siferyi unuttum :)) dosyalara erisemiyorum. bundan nasıl kurtulabilirm bi yardımcı olurmsnnuz lütfen...

Sayfayı Paylaş