Acer Aspire 6530G Kullanıcıları Derneği

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Acer Aspire 6530G Kullanıcıları Buluşma Noktası

Özellikler
    • Chip Seti AMD M780G
    • İşlemci Tipi Amd Athlon 64 X2 Dual Core
    • İşlemci ZM-84
    • İşlemci Cache 1 MB L2 cache
    • İşlemci FSB 1600Mhz HyperTrasnport
    • İşlemci Hızı 2.26 Ghz 2.26 GHz
    • Ekran Özelliği 15.6 " / 1366 x 768 WXGA CineCrystal
    • Ekran Kartı ATI Mobility Radeon™ HD 3650
    • Ekran Tipi WXGA Parlak Ekran
    • Ekran Kartı Hafızası 512 MB
    • Max Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    • Ram Tipi DDR2
    • Sistem Belleği 4096MB 677MHz
    • Sabit Disk Kapasitesi 640GB 5400RPM
    • HDD Hızı 5400 RPM
    • Optik Sürücü DVD Dual Yazıcı
    • Klavye TR/Q
    • Kablosuz İletişim Wireless 802.11b/g
    • Bluetooth Özelliği Var
    • USB (Adet) 4
    • FireWire Yok
    • 10/100 Ethernet Var
    • Pil Ömrü (Saat) 2,5
    • Paket İçeriği Notebook
    • İşletim Sistemi MS Vista Home Premium
    • HDMI Var
    • Webcam Var
    • Parmak İzi Okuyucu Var
    • Yüz Tanıma Yok
    • Kart Okuyucu 5-in-1 (SD , MMC , MS , XD , MS PRO)
    • TV-Out Çıkışı Yok
    • Ağırlık 3.4
    • Boyutlar 385 x 277.5 x 41/43.9
    • Pil 6 Hücreli
    Acer Aspire 6530G kullanıcılarının buluştuğu, bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bu konu başlığı altında Acer Aspire 6530G ile ilgili herşeyi konuşabilir, sorabilir ve paylaşabilirsiniz...tpx

2. BaRıŞ Well-Known Member

4 gb ram 640 gb harddisc 512 paylaşımsız ekran kartı ve amd işlemci. Amd işlemcinin seriliği zaten tartışılmaz. 512 mb ekran kartında bir oyun düşünemiyorum zaten. gerçekle birebir olacaktır. 15,5" monitörde bir film izlemekte harika olur. bende bir acer kullanıcısıyım. inanın performansından şüpheniz olmasın. bu bilgisayar zaten multimedya kısayolları ile donatılmış. yani tamamen eğlence üzerine.

3. EmRe Well-Known Member

Bir kere kullanılan işlemci AMD nin en yeni platformu olan Puma kod adıyla yadedilen en yeni işlemcisi.Bu işlemcinin hususiyetleri harika. Ekran kartı ise özellikle ATI seçilmiş ki Ati modelleri Amd ile çok uyumlu çalıştığı için..640 Gb sabit disk alanı da makineyi cazip kılan özelliklerden bir tanesi. Ben bu ürünü başka bir mağazada görmüştüm. Gerçekten çok şık bir kasası var. 1600 Mhz fsb hızı olduğunu da hatırlatayım ki bu hız intel centrino işlemcilerin fsb oranının neredeyse iki katı. AMD işlemciler için söylenen fakat aslında çoğu zaman kulaktan duyma bilgilerle söylenen ısınma problemini ise Amd çok önceden aşmış durumda.Sanki intel ler hiç ısınmıyormuş gibi..!

4. BaRıŞ Well-Known Member

özellikler incelendiğinde bu bilgisayarın dizüstü bir bilgisayar olduğuna inanmak gerçekten çok güç. çift çekirdek işlemci, 640 gb gibi masaüstü bilgisayarlarda bile olmayan hard disk kapasitesi, 4 gb ram.

5. asivemavi New Member

bende acerın bu modelini kullanyorum çok memnunum.acaba vistayı xp ye çevirirsem performansı artırırmı ve çalıştıramadığım oyunları açabilirmiyim.vista bazı oyunları engelliyormuş.cevap verirseniz sevinirim

6. xetnax New Member

öncelikle merhaba bende acer aspire 6530g satin aldim alir almaz xp yukledim benim format attigim cd'demi problem var bilmiyorum ama vista business daha hızlı geldi bana ayrica bir not bluetooth özelligini aktifleştirmeye calistigimda aygıt yok diye uyarı alıyorum.

7. heracliuse New Member

Merhaba arkadaşlar;
    Ben Aspire 6530G kullanıcısıyım , ilk aldıgımda vista ilebirlikte geldi makina bana ben memnun kalmadım xp ye cevirdim bütün driverlarını buldum sadece Acer empovering tuşu çalışmıyor şuanda, oda benim için okadar önemli degil acıkcası. Hızı acayip değişti. Resmen coştu makinam şimdi cok memnunum artık.Yakında da windows 7 yi deniyeceğim ozaman da sizleri bilgilendiririm. Yalnız tek bir sorunum var ekran kartı driverini yükledim fakat makinayı her kapatıp actıgım da 1024/768 cözünürlükte acılıyor ben her seferinde ayarlardan 1366/768 yapmak zorunda kalıyorum. Yuz tanıma özelligi yüklemiştim büyük ihtimalle ondan oldu diye düşünüyorum bakalım onu kaldırınca sorun devam edecekmi bilmiyorum. Onun dışında herşey yolunda wirelless e süper hızlı bağlanıyor, ses kalitesi biraz düştü olsun ama süper bir hıza kavuştum. :))

8. heracliuse New Member

Şİmdi ekranı da düzelttim. MSXLM 4.0 ve .net 2.0 ile Mobility Modder.Net yardımı ile modifiye ettim ekran kartını şuanda herşey yolunda artık. Süper oldu iyiki xp kurmusum ya özlemişim şu hızı :) :)

9. musty_784 New Member

merhaba arkadaşlar,
    öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum.
    yazılanların hepsini okudum ama kafam iice karıştı.
    benim sorunum recovery ile ilgili;
    bende acer 6930G 644G32Mn var, yaklaşık 5-6 ay önce aldım ve recovery dvd sini oluşturmadım, şimdi oluşturmaya kalktım ama acerin recovery için olan programını bulamadım.
    1- öncelikle burada yazılanlara göre pc kurulduktan birsüre sonra recovery dvd si oluşturulduğunda kullanıldığı sürede pc ye virüs falan girdiyse recovery dvd side virüslü oluyomuş, bu kesin doğrumu???
    2- birde sanırım recovery dvd si oluşturmadanda ALT+F10 ile başlangıca döndürebilindiği yazılmış. şuan recovery dvd im yok, ALT+F10 yaparsam bi sorun olurmu? ve yaptıktan sonra recovery dvdsi oluşturabilirmiyim???
    3- son olarak başlangıçta ALT+F10 yaptığımda pc uzunca aralıklı şekilde ötüyor ve kuruluma geçmeden normal açılıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? ben başlangıç ayarlarına döndürüp recovery dvd si oluşturmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim???

pc min modeli ACER 6930G 644G32Mn
    bu modeli kullanan arkadaşlar, bana recovery dvdlerini gönderebilirlermi veya upload edebilirlermi???

10. BaRıŞ Well-Known Member

1-evet kesin doğrudur pc de virüs varken her çektigin cd de virus olacaktır muhakkak
    2-3- Biosa gir D2D disable ise onu enable olarak kaydet çık.

ben recovery saçmalığıyla uğraşmayı sevmiyorum, at formatı kur xp veya windows 7 yi daha sonrada düzgün bir antivirüs programı sorunsuz kullanırsın.

Sayfayı Paylaş