Acer Aspire 5930 Notebook

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 3 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Acer Aspire 5930 Laptop

Yeni Aspire 5930, başarılı ilk Aspire 5920 Gemstone tasarımın halefi. Geliştirilmiş ve güncellenen Aspire 5930 yenilemeye değer. En son işlemci teknolojisi ve en güçlü 512MB bağımsız DDR3 video belleğe sahip ATI grafik kartı, Dolby sertifikalı ses sistemi ve çoklu genişletilebilir girişler sayesinde, güç isteyen ve mültimedya kullanıcılarına mükemmel ev eğlence deneyimi sağlıyor. ​

Sıra dışı Eğlence
    En yeni donanım ve sanat eseri tasarımıyla yeni Aspire 5930. Parlak 15.4” CrystalBrite TFT panel, entegre CrystalEye webcam, Dolby sertifikalı ses sistemi ve opsiyonel Blu-ray sürücü eşsiz eğlence deneyimi sunuyor. Genişletilebilir girişler ve Acer EasyPort IV docking connectör sayesinde evinizdeki diğer aletleri tek hamlede bir araya getrin.
    Güvenli ve Güçlü
    Gelişen yeni Aspire 5930 Acer’ın biometrik çözümü (üretici opsiyonu) dizüstü bilgisayarınız ile oturum açmanızı ve parmak izinizi kullanarak şifrelerinizi girmenizi sağlıyor(Örk. Online bankacılık işlemlerinde). En güçlü çift çekirdek işlemci, 4GB’e kadar sistem belleği, ve en yeni ATI ekran kartları ve DVB-T TV tarayıcı opsiyonu Aspire 5930’u bütün multimedya isteklerinize bugün ve gelecekte karşılık verecek. ​

Teknik Özellikler
    İşletim Sistemi
    • Orijinal Windows Vista® Home Basic
    • Orijinal Windows Vista® Ultimate
    • Orijinal Windows Vista® Home Premium
    İşlemci & Yonga Seti
    • Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisi:
    • Intel® Core™2 Duo işlemci 6 MB'a kadar L2 önbellek, Intel® 64 mimarisini destekler
    • Mobile Intel® PM45 Express Yonga seti, veya
    • Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti
    • Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, MIMO teknolojisi, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojisini destekler.
    • Intel® Wireless WiFi Link 5150/5350 Wi-Fi®/WiMAX™ dual-mode modülü, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojiyi destekler
    Bellek
    • DDR2 bellek, dual soDIMM modülleri kullanılarak 4 GB'a kadar yükseltilebilir
    • Intel® Turbo Memory destekli (üretim opsiyonu)
    HDD Bir S-ATA sabit disk sürücü

Depolama
    • 2X Blu-ray Disc™*/DVD-Super Multi çift katman sürücü veya
      (* bağamsız ekran kartı olan modellerde!) turkeyarena.com
    • 8X DVD-Super Multi çift katman sürücü
    • 5-in-1 kart okuyucu, Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD) destekler
    Ekran
    • 15.4" WXGA ultra parlak (220-nit) Acer CrystalBrite™ TFT LCD, high-def 1280 x 800 piksel çözünürlük, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntülemeyi destekleror,
    • 16.7 milyon renk
    • 16:10 en boy oranı
    • 8 ms high-def tepki süresi
    Grafik
    • NVIDIA® GeForce® 9600M GT, 2303 MB'a kadar TurboCache™ (512 MB bağımsız DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*) ile, NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
      (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak) turkeyarena.com
    • NVIDIA® GeForce® 9300M GS, 2047 MB'a kadar TurboCache™ (256 MB of dedicated DDR2 VRAM, 1791 MB'a kadarı paylaşımlı sistem belleğinden*),ile NVIDIA® PureVideo™ HD teknolojisi, OpenEXR High Dynamic-Range (HDR) teknolojisi, Shader Model 4.0, Microsoft® DirectX® 10'u destekler
      (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
    • Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti entegre 3D grafik , featuring Intel® Graphics Media Accelerator X4500HD (Intel® GMA X4500HD) ile 512 MB'a kadar Intel® Dynamic Video Memory Teknolojisi 5.0 (8 MB sistem belleği, up to 504 MB'kadar paylaşımlı sistem belleği *), Microsoft® DirectX® 10'u destekler
      (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak) turkeyarena.com
    • DualView™ desteği
    • MEPG-2/DVD acceleration, decoding
    • WMV9 (VC-1) and H.264 (AVC) decoding
    • HDMI™ (High-Definition Multimedia Interface) ile HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection) desteği
    • Acer Arcade™ Deluxe ;Acer CinemaVision™ ve Acer ClearVision™ teknolojileri
    Mültimedya
    • Dolby®-optimize surround ses sistemi dahili iki stereo hoparlör ve bir subwoofer düşük frekans efektleri destekler.
    • Optimize 2nci Nesil Dolby Home Theater® ses geliştirme, Dolby® Digital, Dolby® Digital Live, Dolby® Pro Logic® IIx, Dolby® Headphone, Dolby® Natural Bass ve Dolby® Sound Space Expander teknolojileri ile
    • True5.1-kanal surround ses çıkışı
    • Dijital ( DVB-T) TV-tuner ;MPEG-2 stream encoding ve DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) standardını(6 to 8 MHz) destekler
      (üretim opsiyonu)
    • High-definition ses desteği
    • S/PDIF (Sony/Philips Digital Interface) desteği ( dijital hoparlörler için) turkeyarena.com
    • MS-Sound uyumlu
    • Acer PureZone teknolojisi, iki dahili stereo mikrofon ile: eko ve gürültü engelleme teknolojileri ile.
    İletişim
    • Acer Video Conference , entegre Acer Crystal Eye webcam, gelişmiş Acer PrimaLite™ teknolojisi ile
    • Acer Video Conference Manager yazılımı, Video Quality Enhancement (VQE) teknolojisi ile H.264 video sıkıştırma, 640 x 480 çözünürlüklü çevrimiçi video çağrılarını sürükle-bırak PiP interaktivitesini destekler
    • Acer PureZone teknolojisi
    • Opsiyonel Acer Xpress VoIP phone
    • Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® network connection, featuring MIMO technology, supporting Acer SignalUp™ with Nplify™ wireless technology, or
    • Intel® Wireless WiFi Link 5150/5350 Wi-Fi®/WiMAX™ dual-mode module, •Wi-Fi® (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı,1x2 veya 3x3 MIMO teknolojisi ile , Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojiyi destekler , veya •WiMAX™* (single-band 802.16e/2.5G ) WiMAX Forum Certified™ WAN (Wide Area Network) bağlantısı, Mobil WiMAX™ ve MIMO teknolojisi ile, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojiyi destekler
      (* servis ağı altyapısına bağlı olarak) (* depending on network readiness) turkeyarena.com
    • 56K ITU V.92 modem PTT onaylı; Wake-on-Ring uyumlu
    • Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN uyumlu
    • Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
    • (üretim opsiyonu)
    Giriş/Çıkış Arabirimi
    • 1 x Acer EasyPort IV bağlantısı
    • 1x ExpressCard™/54 girişi
    • 5-in-1 kart okuyucu (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
    • 4x USB 2.0 yuvası
    • (1x USB 2.0 yuvası eSATA yuvası ile bütünleşik)
    • 1x eSATA yuvası
    • 1x HDMI™ yuvası HDCP desteği ile
    • 1x Consumer infrared (CIR) girişi
    • 1x Harici Ekran (VGA) çıkışı
    • 1 x RF-in jakı (sadece TV Tuner bulunan modellerde!)
    • 1x Kulaklık/Hoparlör/line-out jakı S/PDIF desteği ile
    • 1x Microphone-in jakı
    • 1x Line-in jakı
    • 1x Modem (RJ-11) girişi
    • 1x Ethernet (RJ-45) girişi
    • 1x DC-in jakı, AC adaptör için
    Güvenlik
    Acer Bio-Protection parmakizi çözümü, Windows® oturum açma, bilgisaya koruma, FingerLaunch, ProfileLaunch, MusicLaunch, şifre bankası, MyLaunch, Acer FingerNav özellikleri ile
    (*üretim opsiyonu)
    Kensington Kilit slotu
    BIOS kullanıcı, süpervizör ve HDD şifreleri
    Güç Kaynağı & Batarya
    ACPI 3.0 CPU güç yönetim standartları: Standby ve Hibernation güç tasarruf modlarını destekler
    71 W (8-cell) veya 48.8 W (6-cell) Li-ion batarya paketi
    3-saate kadar pil ömrü, 8 cell batarya ve bağımsız grafik kartı ile
    Acer QuicCharge™ teknolojisi:
    • 80% şarj 1 saatte
    • 2-satte hızlı şarj, sistem kapalıyken
    • 3-saatte şarj kullanımda
    90 W AC adaptör
    Energy Star 4.0 - Sertifikalı
    Tuş takımı & Özel kontroller
    88-/89/93-tuş tuş takımı ters "T" imleç dizilimi ile, 2.5 mm (minimum) tuş hareketi
    Dokunmatik yüzey ,Acer Bio-Protection parmak izi okuyucu*, Acer FingerNav 4-yönlü kontrol fonksiyonu ile
    (* üretim opsiyonu)
    12 fonksiyon tuşu, dört imleç tuşu, iki Windows® tuşu, yakın kontrol tuşları, entegre nümerik ped, uluslararası dil desteği, bağımsız USD ve Euro işaret tuşları
    Empowering Tuşu
    Kolay erişim tuşları: WLAN, Internet, email, Bluetooth®*,Acer Arcade™
    (*üretim opsiyonu) turkeyarena.com
    Medya tuşları (klavye üzerinde): play/pause, stop, previous, next
    Ses Tuşu
    Ağırlık & Boyut
    • 366 (W) x 274 (D) x 30/43 (H) mm (14.3 x 10.6 x 1.2/1.7 inç)
    • 3.0 kg (6.6 lbs.)
    Kalite & Dayanıklılık Testleri
    • Isı & Nem testi
    • Düşme testi
    • Akustik testi
    • Ağırlık ve Basınç testi
    • Sıvı testi
    • Şok ve Titreşim testi
    • Elektrostatik deşarj testi
    • MTBF, Hatalar arası ortalama süre testi
    • Menteşe ömrü testi
    • Tuştakımı ve sviç ömrü testi
    Yazılım
    • Acer Empowering Technology (Acer eAudio, ePower, eDataSecurity, eRecovery, eSettings Management)
    • Acer Arcade™ Deluxe; Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia
    • Acer InstantOn Arcade
    • Acer Bio-Protection
    • (sadece parmakizi okuyucu olan modellerde!)
    • Acer Crystal Eye
    • Acer GridVista™
    • Acer Launch Manager
    • Acer GameZone
    • Acer Video Conference Manager ,Video Quality Enhancement (VQE) ile
    • McAfee Internet Security Suite 60-gün deneme sürümü
    • Adobe® Reader®
    • NTI Media Maker™
    • Microsoft® Works 8.5 Office Home ve Student 2007 Trial ile
    Opsiyonlar
    • Acer EasyPort IV
    • Acer Xpress VoIP telefon ve Acer Video Conference Manager paketi
    • Bellek genişletme modülleri
    • Ek batarya
    • Ek AC adaptör
    • Harici USB floppy disket sürücü
    Garanti 2 yıl standart garanti, 1. yılı uluslararası dolaşım garantili

2. tpotim New Member

slm ben makineye xp kuracağım ama driverları bulamıyorum bilen varsa lütfen

3. OrKuN Well-Known Member

bende çok aradım bu modelin xp driver larını ama hala bi sonuca ulaşamadım :(

Sayfayı Paylaş