Acer Aspire 5735 Notebook

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 31 Ekim 2008 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Acer Aspire 5735 Laptop

Aspire 5735 ‘in Doğal 16:9 en boy oranı ile 15.6" HD Acer CineCrystal™ TFT LCD ekran, iki adet dahili Acer 3DSonic hoparlör ve high-definition ses desteği, evinizde veya yolda sinemadaymış gibi hissedeceksiniz.
    www.turkeyarena.com
    Görkemli eğlence
    DVD-Super Multi çift katmanlı optik sürücü ile en yeni filmleri doğal 1366 x 768 çözünürlülükte simenatik 15.6" Acer CineCrystal™ ekranda seyredin. Acer Arcade™ Deluxe sayesinde farklı dosyalardaki resimlere, müziklere ve videoları oynatabilirsiniz.. Acer’ın yeni çok yönlü dokunmatik yüzeyi ile dönen hareketlerle kaydırma ve tek bir parmak hareketi ile zum yapabilirsiniz.
    Gerçek zamanlı sorunsuz bağlantı
    Acer SignalUp™ kablosuz teknolojisini destekleyen 802.11b/g/Draft-N Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, Acer Video Conference yazılımı ve Acer Crystal Eye webcam (opsiyonel) sayesinde her türlü ışık ortamında kesintisiz video konferansı sağlayan geliştirimiş PrimaLite™ teknolojisi. ExpressCard™/54 girişi sayesinde diğer arabirimlerle bağlıyabilirsiniz. 5-in-1 kart okuyucu dosya paylaşımını kolaylaştırır, yüksek kapasiteli Serial ATA sabit sürücü dosyalarınızı rahatça depolayabilirsiniz.

Teknik Özellikler
    İşletim Sistemi
    • Orijinal Windows Vista® Home Premium
    • Orijinal Windows Vista® Home Basic
    İşlemci & Yonga Seti
    • Intel® Centrino® 2 işlemci teknolojisi:
    • Intel® Core™2 Duo işlemci 6 MB'a kadar L2 önbellek, Intel® 64 mimarisini destekler. turkeyarena.com
    • Mobile Intel® GM45 Express Yonga seti
    • Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, MIMO teknolojisi, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojisini destekler.
    Bellek
    • DDR2 bellek, dual soDIMM modülleri kullanılarak 4 GB'a kadar yükseltilebilir
    • HDD
    • Bir S-ATA sabit disk sürücü
    Depolama
    • 8X DVD-Super Multi çift katman sürücü
    • 5-in-1 kart okuyucu, Secure Digital™ (SD), MultiMediaCard (MMC), Memory Stick® (MS), Memory Stick PRO™ (MS PRO), xD-Picture Card™ (xD) destekler
    Ekran
    • 15.6" HD 1366 x 768 piksel çözünürlük, high-brightness (220-nit), Acer CineCrystal™ TFT LCD, Acer GridVista™ ile aynı anda birden fazla pencere görüntülemeyi destekler,
    • 16.7 milyon renk
    • 16:9 en boy oranı
    • 8 ms high-def tepki süresi
    Grafik
    • Mobile Intel® GM45 Express Express Yonga seti entegre 3D grafik, Intel® Graphics Media Accelerator 4500MHD (Intel® GMA 4500MHD) ,1759 MB Intel Dynamic Video Memory Technology 5.0 (64 MB bağamsız video bellek, 1695 MB'kadar paylaşımlı sistem belleği*), Microsoft® DirectX® 10'u destekler. turkeyarena.com
    • (* sistem belleğinin boyutuna bağlı olarak)
    • DualView™ desteği
    • MEPG-2/DVD acceleration, decoding
    • WMV9 (VC-1) ve H.264 (AVC) decoding
    • Acer Arcade™ Deluxe ;Acer CinemaVision™ ve Acer ClearVision™ teknolojileri
    Mültimedya
    • İki adet dahili Acer 3DSonic stereo hoparlör
    • High-definition Ses desteği
    • MS-Sound uyumlu
    • Dahili mikrofon
    İletişim
    • Acer Video Conference , entegre Acer Crystal Eye webcam, gelişmiş Acer PrimaLite™ teknolojisi ile
    • üretim opsiyonu) turkeyarena.com
    • Opsiyonel Acer Xpress VoIP phone
    • Intel® Wireless WiFi Link 5100/5300 (dual-band quad-mode 802.11a/b/g/Draft-N) Wi-Fi CERTIFIED® ağ bağlantısı, MIMO teknolojisi, Acer SignalUp™ ile Nplify™ kablosuz teknolojiyi destekler
    • 56K ITU V.92 modem (PTT onaylı) ; Wake-on-Ring uyumlu
    • Gigabit Ethernet , Wake-on-LAN uyumlu
    • Bluetooth® 2.0+EDR (Enhanced Data Rate)
    • (üretim opsiyonu)
    Giriş/Çıkış Arabirimi
    • 1x ExpressCard™/54 girişi
    • 5-in-1 kart okuyucu (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
    • 3x USB 2.0 yuvası
    • 1x Harici ekran (VGA) çıkışı
    • 1x Kulaklık/Hoparlör/line-out jakı
    • 1x Microphone-in jakı
    • 1x Modem (RJ-11) girişi
    • 1x Ethernet (RJ-45) girişi
    • 1x DC-in jakı, AC adaptör için
    Güvenlik
    • Kensington Kilit slotu
    • BIOS kullanıcı, süpervizör ve HDD şifreleri
    Güç Kaynağı & Batarya
    ACPI 3.0 CPU güç yönetim standartları: Standby ve Hibernation güç tasarruf modlarını destekler
    48.8 W (6-cell) Li-ion batarya paketi
    3-saate kadar pil ömrü
    • 2.5-hourhızlı şarj, sistem kapalıyken
    • 3.5-hour şarj kullanımda
    65W AC adaptör
    Energy Star 4.0
    Tuş takımı & Özel kontroller
    • 105-/106-tuş tuş takımı ters "T" imleç dizilimi ile, 2.5 mm (minimum) tuş hareketi
    • Touchpad pointing device with multi-gesture technology, featuring circular-motion scrolling and pinch-action zoom
    • 12 fonksiyon tuşu, dört imleç tuşu, iki Windows® tuşu, yakın kontrol tuşları, entegre nümerik ped, uluslararası dil desteği, bağımsız USD ve Euro işaret tuşları
    • Empowering Tuşu
    • Kolay erişim tuşları: WLAN, Internet, email, Bluetooth®*
    • (*üretim opsiyonu)
    • Medya tuşları (klavye üzerinde): play/pause, stop, previous, next
    • ses metre (açma/kapama)
    Ağırlık & Boyut
    • 383 (W) x 250 (D) x 15/37 (H) mm (15.1 x 9.9 x 0.6/1.5 inç)
    • 2.7 kg (5.94 lbs.)
    Kalite & Dayanıklılık Testleri
    • Isı & Nem testi
    • Düşme testi
    • Akustik testi
    • Ağırlık ve Basınç testi
    • Sıvı testi
    • Şok ve Vibrasyon testi
    • Elektrostatik deşarj testi
    • Hatalar arası ortalama süre testi
    • Menteşe ömrü testi
    • Tuştakımı ve sviç ömrü testi
    Yazılım
    • Acer Empowering Technology (Acer eAudio, ePower, eDataSecurity, eRecovery, eSettings Management)
    • Acer Arcade™ Deluxe featuring Cinema, Album, Music, Acer HomeMedia
    • Acer Crystal Eye
    • (üretim opsiyonu)
    • Acer GridVista™
    • Acer Launch Manager
    • Acer GameZone
    • Acer Video Conference Manager
    • ( sadece CrystalEye olan modellerde ) turkeyarena.com
    • McAfee Internet Security Suite 60-gün deneme sürümü
    • CyberLink® PowerDirector® deneme sürümü
    • Adobe® Reader®
    • NTI Media Maker™
    • Microsoft® Works 8.5 , Office Home ve Student 2007 deneme sürümü
    Opsiyonlar
    • Acer Xpress VoIP phone ve Acer Video Conference Manager paketi
    • Bellek genişletme modülü
    • İlave pil
    • İlave AC adapter
    • Harici USB floppy sürücü
    Garanti
    • 2 yıl standart garanti, 1. yılı uluslararası dolaşım garantili

2. Nursima New Member

Slm,
    ben bilgisayar ve özelliklerinden pek anlamıyorum. hmmmm2
    Acer Aspire 5735 marka bir notbook um var ama bu notbook a dahil olan Acer Crystal Eye Webcamı msnde çalıştıramıyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim. :) ilginiz için şimdiden tşkler.

3. ot-gu Genel Sorumlu

4. taner_45r New Member

arkadaşlar benim acer aspire 5735 bilgisayarım var xp yükledim ama direver ları bulamıyom yardımcı olursanız sevinirim

5. ot-gu Genel Sorumlu

Acer Aspire 5735 Windows Xp Sürücüleri

Lütfen sürücüleri verilen sırasıyla kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel Chipset driver 'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel Graphics driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz. Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek Audio Driver 'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad Driver
    6. Acer Launch Manager : Acer Launch Manager
    7. Marvell Yukon ethernet kartı sürücüsü : Marvell Yukon Ethernet Kartı Sürücüsü
    8. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel Wireless Ethernet Driver
    9. Modem Sürücüsü: High-Definition Audio (HDA) Modem Installer and Driver for Microsoft Windows 2000/XP
    10. Kart okuyucu sürücüsü: Realtek Card Reader Driver

6. BaRıŞ Well-Known Member

İşlemci gücü işimi fazlasıyla görüyor, XP Pro ile gayet uyumlu çalışıyor (kutu içerisindeki DVDde tüm XP sürücüleri bulunuyor), ekran gayet iyi (fazla geniş gibi görünse de bir kaç gün kullandıktan sonra diğer monitörler oyuncak gibi geliyor), nümerik klavyenin bulunması kullanım rahastlığı sağlıyor, ekran ışığını kısmadan 3,5-4 saat kadar pille kullanılıyor, Wireless hiç sorun yaratmıyor. Bu modelin memnun kalmadığım tek yanı optik sürücüsü. Bazı medyalara yazdığında kendisi dahi okumuyor. Kısacası biraz seçici.

7. user66666 New Member

Valla kardeş hayat kurtardın. Mekanın cennet olsun

Sayfayı Paylaş