Acer 6530G CD siz FormaT atmak

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar,
    Acer aspire 6530g laptop'a sahibim format atmak istiyorum. Ama alırken cd'ye falan gerek olmadan format atabileceğim söylendi. Bunu nasıl yapabilirim. Şimdiden Teşekkürler.

2. OrKuN Well-Known Member

Acer notebooklar ve daha pek çok notebook modelinin içerisinden CD çıkmıyor arkadaşlar. Siz HDD içerisine yüklü olan kurtarma bölümünden sistem ayarlarını satın aldığınız ilk günkü haline döndürebiliyorsunuz yani format atabiliyorsunuz. Windows içerisinde yüklü gelen bir program yardımıyla da genelde adı Recovery Manager'dır, siz yasal işletim sisteminizi bir CD'ye yazdırabiliyorsunuz. Zaten kesinlikle yazdırmalısınızdır da ileride HDD içerisinde ciddi bir yazılımsal sorun olduğunda HDD içerisinden recovery yapamama ihtimaliniz her zaman vardır. Ayrıca bu revocery CD sini oluşturmadan da başka bir işletim sistemi CD'si ile sistemi formatlarsanız, yine bilgisayarla birlikte aslında parasını ödeyip almış olduğunuz orjinal OEM işletim sistemini de uçurmuş olursunuz ki geri dönüşü yoktur.

Acer modelden modele değişmekle beraber açılış sırasında F8 veya F11 tuşuna basmak suretiyle formatlanabiliyordu.

Sayfayı Paylaş