Abd'de İkinci 11 Eylül Saldırısı Boston Maratonu

Konusu 'Güncel Olaylar' forumundadır ve ot-gu tarafından 16 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Amerika'da Terör Saldırısı Kanlı Bitti
    Boston Maratonu Kanlı Bitti: 3 Ölü, 135 Yaralı

ABD'de koşulan Boston maratonunda, bitiş çizgisine yakın bir bölgede iki ayrı patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 22 kişi yaralandığı belirtildi. Ancak daha sonra gelen bilgilerde maraton sırasında meydana gelen patlamalarda ölenlerin sayısının 3'e yükseldiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, 17'si ağır olmak üzere toplam 135 kişi yaralandı. ABD Donanma Komutanlığı, yerel yetkililere yardımcı olmak için olay yerine bomba imha ekibi gönderdi.

Görgü tanıklarının ifadelerine göre onlarca kişi ağır bir şekilde yaralandı. Polis, olay yerini sararken, yarışa devam eden atletlerin önü kesildi ve engellendi.

Yarışta koşan sporculardan biri ise "Köşeyi dönüyordum. İki patlama gördüm. Arkamı döndüm ve koşmaya devam ettim. Ateş topu gibiydi. Çok büyük bir ateş topu..." dedi.

New York polisi, anti-terör timlerininin Manhattan'daki önemli noktalara intikal ettiğini söyledi.

Sayfayı Paylaş