93 coronası olan arkadaşlar bir bakarmısıınız

Konusu 'Toyota' forumundadır ve murat06 tarafından 12 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. murat06 Member

corona aldım 4 ay önce arkadaşlar genel olarak menunum cok yol yaptım ama motor sallanma yapıyor normalmi cok tamirciye gittim kimisi kulak diyor kimisi normal diyor ama eksozda orta kulagı koparıyor motor oynadıgı ıcın benım fikrım ama kafam karıştı coronası olan arkadaşlar sizdede varmı böyle bir sıkındı şimdiden teşekurler

2. OrKuN Well-Known Member

yetkili servis yerine, sanayide yıllarını toyotaya vermiş özel servisdeki ustalardan yararlanmanı tavsiye ederim.

3. murat06 Member

hepsi ayrı ayrı şey diyor ben kulaktan tahmiin edıyorum ama kulak degıl dıyorlar motor yan yatıyor sanki normalmi

4. BaRıŞ Well-Known Member

Motor kulağından yapmaz ama aşırı sallantıdan kulak hasar görüp kopabilir o ayrı mesele, bizim komşudada vardı 93 model corona oda 2. vitesde 1500 devirde motor öyle bir sarsılırdıki anlatılır gibi değil. Aynı sorunu benzindede yapmasına rağmen çok az hissedilir ama gazda çok aşırı hissedilirdi.

Eğer seninkide yukarda anlattığıma benziyorsa; bujiler,buji kabloları ve mikser dediğimiz lpg yakıtının manifolda gönderildiği parçanın kontrol edilmesi lazım.Mikser bazen ters bile dönebiliyo bazende küçük gelebiliyor gaz yetişmiyor olabilir. Kısacası gazla ilgili olduğunu düşünüyorum ama bir ustanın canlı görerek fikir yürütmesi daha gerçekci olur.

5. murat06 Member

aynen anlatıgın gibi olay evet

kulağı başka sistemde taktırdım dün yan salanıyor oda kopmucak artık onu halletim sanırım ama titremeyi bakalım ne yapcaz

komşununki düzeldimi onu bilmek isterim??

6. murat06 Member

komşunun coronası düzeldımı acaba

7. murat06 Member

komşunun coranası düzeldimi acaba

8. BaRıŞ Well-Known Member

düzeldiğini biliyorum murat ama ne yaptırdığı konusunda bir fikrim yok, daha sonrada taşındık ordan şuan pek görüşemiyoruz. Ama dediğim gibiyse benzinde çok az titriyorsa gaz tesisatını komple bir elden geçirt, yeterli gaz gelmediği zamanda araba titrer stop edecekmiş gibi ;)

9. murat06 Member

tesekurler alakan için kendimizi tamircilerin eline bırakcaz artık

Sayfayı Paylaş