9 yaşında Üniversiteye gidioyoR !!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ShaDow_19 tarafından 1 Eylül 2007 başlatılmıştır.

1. ShaDow_19 Well-Known Member

March Tian Bidihardjo sadece 9 yaşında ama Hong Kong Üniversitesi'nin Matematik Bölümü'ne kabul edildi. Yaşıtları ilkokula giden dahi çocuk 14 yaşında mezun olarak dünyanın en genç matematikçilerden biri olacak.
    Matematik çalışmayı çok seven March Tian, kendisine gösterilen ilgiden şaşkın.
    Bidihardjo, "Aslında zamanımın çoğunu çalışarak geçiriyorum ama haftasonlarında anaokulundan sınıf arkadaşlarımla oyun oynamayı seviyorum" dedi.
    Üniversitenin yetkilileri de yeni öğrenciden umutlu. Dekan Tong Çong, dahi çocuğun okulun en iyilerinden olacağından ve matematik yeteneğinin gelişeceğinden emin.
    9 yaşındaki March Tian, Hong Kong tarihinin en genç üniversite öğrencisi olmayı başardı.
    Bidihardjo'nun şimdiki hedefi, beş yıllık eğitiminin ardından dünyanın en genç matematikçilerinden biri olmak.

Ah Ahh biz 2. girişimizde kazandık çocuğa bakın be utanıyorum kendimdenn:(

2. EmRe Well-Known Member

kardeşş yayınlama bunları ,,, kendimi g.zekalı gibi hissettim yaa 3.girişte zor kazandım ben...:D

3. SHaDe_19 Well-Known Member

dogru usta ya ben ılk gırıste kazandım ama olsun :D

4. oozqee Guest

saçmaa=)=)=)=))) grmeden inanmam ne safsınızz puahahahaha=)=)....

5. sevvv38 Well-Known Member

allahım yarrabbim nasıl bi beyin varmış bi çocukta hakkatten kendini gerizekalı hiisediyon:eek:

6. yaren38_20 Well-Known Member

kendimi çok kötü hissediyorum..:(

7. desayamu Well-Known Member

ama orda össssss diye bişey yok ya

8. EmRe Well-Known Member

gitsin bakalım nolucaksa :D

9. serseri_aşık Well-Known Member

prens birde gelip bizim matematik öğretmeni olursa yuh derim artık:D:D:d

Sayfayı Paylaş