8.Sınıf Türkçe Tav Yayınları Mavisini Yitirmiş Yaşamak Etkinlikleri

Konusu 'Türkçe 8. Sınıf' forumundadır ve CAN tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

8.Sınıf Türkçe çalışma kitabı Tav yayınları Mavisini Yitirmiş Yaşamak Etkinlikleri yapamayanlar için yardımcı olur umarım. Not: Eksik veya hatalı gördüğünüz yeri konuya mesaj yazarak belirtiniz lütfen...

Mavisini Yitirmiş Yaşamak Etkinlikleri

1.Etkinlik
    İlk resimi daha çok beğendim. Kafa karıştırıcı bir secim olsada seçmemin nedeni çok açık. Mavisini yitirmiş dünyada tek kalmış ve hayla rengini yansıtmaya çalışan, doğayı bir nebze olsun ayakta tutmayı becerebilen bir çiçeğin resmi.

2.Etkinlik
    Kelime : Çini Tahminim: Süslenmiş kap Sözlük anlamı: Duvar süsü olarak kullanılan bir yüzü desenlerle bezenmiş levha.(Gerisi size kalmış bu etkinlikde)

3.Etkinlik
    İşaretlenicek olan cümlelerin sıraları : 2. 4. 6. ve 7. cümleler.

4.Etkinlik
    A: Esaret içindeyken bir mavilik için neler yapmayız ki? B: Rengini yitirmiş bir şehrin yaşaması bir işe yaramaz.

5.Etkinlik
    Mecaz : 6,7,8 Abartma : 7 Kişileştime : 4,1 Benzetme : 2,3,5

6.Etkinlik yok maalesef

7.Etkinlik
    ......Mavisini yitirmiş bir dünyada ne kadar zor yaşanabileceğinden....

8.Etkinlik
    ...........Yağmur onlara; "Kavgayı kesin.!" demiş. Mavi; "Ama hangimiz üstün?" demiş. Yağmur; "Hepiniz eşitsiniz biriniz olmazsa diğeriniz olmaz siz doğanın parçalarısınız."demiş.

9.Etkinlik
    Kelimeleri söylüyorum : Tam- Durağa ve yeni kelmeleri yer değiştiricek- Tam -müşkül-Çekimser/Çekingen olucak-Ve açıkgöz -Onu /Ona olacak-kucaklaştım/Onunla kucaklaştım olucak.

10.Etkinlik
    Düzeltilmiş halleri : 1) Ben ona ağabey ,derdim oda bana kardeşim derdi. 2) Yanına gidin, konuşup ona derdinizi anlatın. 3) Öğrencileri cesaretlendirip, destek olmalıyız. 4) Yok!

2. Misafir Guest

Bunları kendiniz mi yaptınız yoksa kılavuz kitabından mı yararlandınız?

Sayfayı Paylaş