8.Sınıf Türkçe Tav yayınları Dünya Hep Güzel Kalsın Metni

Konusu 'Türkçe 8. Sınıf' forumundadır ve CAN tarafından 29 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. CAN Well-Known Member

8.Sınıf Türkçe çalışma kitabı Tav yayınları Dünya Hep Güzel Kalsın Metni Etkinlikleri yapamayanlar için yardımcı olur umarım. Not: Eksik veya hatalı gördüğünüz yeri konuya mesaj yazarak belirtiniz lütfen...

Dünya Hep Güzel Kalsın Etkinlikleri

1.Etkinlik
    Küresel ısınmanın tek sorumlusu biz insanlarız. Enerji elde edebilmek için yenilenebilir enerji yerine yenilenemez enerji kaynaklarını (kömür, petrol, doğalgaz) bilinçsizce kullanıyoruz.
    2.Etkinlik
    ürkütüyor: korkutuyor yitirmiş: kaybetmiş har vurup harman savuruyorlar:düşüncesizce ve hesapsızca harcıyorlar saptanmıştır:tespit edilmiştir gözlerim fal taşı gibi açıldı:sözlerime inanamadım.
    3.Etkinlik
    Cümleler: Olanları önceden sezmişti.
    Bu konuyu çok iyi anladım.
    Olayları kavramakta biraz zorlandı.
    Tüm soruları doğru bildi.
    Gün gelecek herşeyi öğreneceksin.
    4.Etkinlik
    Ana fikir: İnsanların bilinçsizce davranması sonucunda dünyayı çok büyük tehlikeler bekliyor.
    5.Etkinlik
    Bazen hiç yağış yok.bazende aşırı miktarda yağış oluyor çünkü iklimin dengesi bozuluyor. Küresel ısınmayı engellemek için: yenilenemez enerji kaynakları yerine yenilenebilir kullanabilir. turkeyarena.net
    6.Etkinlik
    Okuduğum metin soru ve cevap biçiminde ilerlemektedir ile Okuduğum metin iki kişinin bir konu hakkında yaptıkları bir konuşmaya dayanmaktadır. Boyanacak
    7.Etkinlik
    1.c 2.ç 3.d 4.a 5.b

10.Etkinlik
    İsim : sabahlar
    Fiilimsi : Doğan,başlayan,uzadıkça
    Fiil : güzel
    Koştuğu ya karar veremedim onu siz yazın

11.Etkinlik
    1.cümle buradaki fiilimsi : kararmadan
    Buradaki fiilimsinin işlevi : zaman belirtmek

2.cümle buradaki fiilimsi : gelen
    fiilimsinin işlevi :Bir kişinin varlığını nitelemek

3.cümle buradaki fiilimsi : yürümek
    fiilimsinin işlevi : bir işin ve hareketin adı olmak

4.cümle buradaki fiilimsi : görünce
    fiilimsinin işlevi : zaman belirtmek

Son cümle buradaki fiilimsi : yazma
    fiilimsinin işlevi : Bir işin adı olmak

2. Misafir Guest

dünya hep güzel kalsa metnin 8 ve 9. etkinlikleri yok lütfen koyarmısınız!
    9:etkinlik:siz yaşadığınız zamana karşı çok iyi bir yıldasınız bunun kıymetini bilin bu zamanı iyi değerlendirin aferin size bu zamana kadar iyi bir meslek içinde yetişmişsiniz bravo sizeaferi inşallah ömrünüzünsonuna kadar bu akılla ilersiniz Sizi canı gönülden selamlar ve öperim kendinize iyi bakın ve hoşçakalın

8:etkinlik:ışık ,enerji tüketen herşey televizyon fişi ve dümesi, bilgisayar fişi v şeyler haa bu arada su tüketim de çok önemli bitkiler ormanlar su enerji ışık ısı dayanıklılık tasarruf ve tasarruflu tüketme çok önemlidir

3. Misafir Guest

9. etkinliğin cevabını da yazar mısınız? Lütfen çokk acil ve önemli...şimdiden teşekkürLer....

Sayfayı Paylaş