8.sınıf ingilizce pasifik yayınları 96-98-99 türkçe çeviri

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir tarafından 10 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Misafir Guest

8.sınıf ders kitabı (pasifik yayınları) 96-98-99un türkçe çevirisini verir misiniz çok acill !

2. akın gzl Guest

Part-A
    Katie, Salma, Tom, Brad ve Brad'in köpeği iyi arkadaşlardır.Öğleden sonra bir yaz pazarıydı ve arkadaşlar sıkıldılar.Onlar Katie'nin bahçesinde oturuyor ve soğuk çay içiyorlardı. Sıcaktı. Ginger horluyordu. Tom "haydi yürüyüşe gidelim" dedi. Onlar bahçeden çıktı. Ginger gerçekten yürümek istiyordu ama onları takip etti. İlk önce, onlar parka gitti. İnsanlar tembelce oturuyordu. Çocuklar insanları izliyordu ve sonra, onlar parkın yanındaki alana yürüdü. Onlar ne yaptığını bilmiyordu. Onlar bir duvarı gölgesinde oturdu. Katie elini duvardaki bir taşa koyduğunda o heyecanla bağırdı. "Bakın! Hareket etti." O daha fazla bastı ve kısa bir sürede duvarda küççük bir geçit vardı.O "ben gizli bir yer buldum! Oraya gidiyorum!" dedi. Brad "haydi! onun peşinden!" diye bağırdı.

Part-B
    Çocuklar ve Ginger geçidin sonundaki küçük kapıdan geçti. Onlar zaman içinde uçtuklarını hissetti. Onlar nereye gidiyordu? Onlar ne görebiliyordu? Dünya daire daire döndü. Onlar şaşkın ve hasta hissetti. Sonra, Aniden onlar yere düştü. Çocuklar gözlerine inanamadı. Onlar bir ormandaydı. Devasa ağaçlar ve kalın çalılar vardı. Onlar bazı garip hayvanlar görebiliyordu ve bazı seslerde duyabiliyorlardı. "Bakın!" Orada ki kayaların üzerinde. Salma "Haydi oraya gidelim ve etrafına bakalım.

Part-C
    10 dk sonra, Onlar bir yere vardılar. Bir yere vardılar. Bir mağara gibi. Onlar dikkatlice yürüdü. Çok karanlıkdı. Ben beyaz bazı şeyler gördüm. Wow! Titan yumurtaları. Tom "Bence onlar dinazor yumurtaları" diye bağırdı. Brad "Sessiz olun" dedi. Şimdi onlar yüksek sesli bir gürültü duydular. Mağaranın önünde karanlık bir gölgeydi. Çocuklarda konuşmaya çok korktular. Yaratığın çok büyük bir kafası ve kocaman bir ağzı ile uzun sivri dişleri vardı. Onun vücudu koyu yeşildi. İki kısa kolu ve büyük şişman bacakları vardı. Aaagh! Brad "Bu bir dinozor" diye bağırdı. Tom ve Brad haklıydı. Bu bir dinozor. Dinozor mağaranın içine baktı ve çocukları gördü. Çocuklar korkmuş ve Mağaradan geriye ulaşmak için çok yorgundu. Ama bu çok geçti. Brad toparlanıp arkasına döndü ve Kocaman ayak sesleri ile yürüdü.

Part-D
    "Yardım edin! Bana yardım edin!" Brad ağladı. O bizim arkadaşımız. Biz onu kurtarmak zorundayız. Çabuk dinozoru takip edin" Tom ağladı. Salma "Umarım, dinozor aç değildir" dedi. Gökyüzü kırmızıydı, güneş batıyordu. Hava kararıyordu. Tom "Biz onu karanlıkta asla kurtaramayız" dedi.
    Dinozor büyük bir ağacın altına oturdu. Katie'nin "Haydi hep birlikte saldıralım"dı. 5dk sonra onlar atağa başladı. Katie taşlar attı. Salma çığlık attı. Ginger yüksek sesle havladı. Tom cebindeki lazer çubuğu hatırladı. O çıkarttı ve dinozor'un bir gözünü işaret etti.

Part-E
    Dinozor çok şaşırdı. Brad onun ellerini açtı ve yere düştü. "Çabuk! Koşun!" Hepsi koştu. Ginger arkalarından koştu. Onun kuyruğu sallanıyordu. Onlar arkadaki yere doğru koştu. "Bakın!" orada geçit var. Katie ağladı. Onlar son suretle geçitten geçtiler. Tekrar onlar tünele girdi ve alana geri indiler. Hepsi park yanındaki alana geri döndüğünde Ginger etrafında dönerek mutlulukla zıpladı. Sonunda, Çocuklar güvenli bir şekilde zaman yolculuğu macerasından sonra eve geldiler. Brad "Ben çok açıktım" dedi. Akşam yemeği için ne var? Katie "Yumurta" dedi. "Ama dinozor yumurtası değil."

BURASIDA 100

Sayın Merak deneyimlerini ve başarıları hakkında konuşuyor.

"Merhaba! Ben Profesör Merak değilim. Ben 70 yaşındayım ve ben her zaman yolculuğu interseted edilmiştir. Neredeyse 55 yıldır bir zaman makinesi üzerinde çalıştım. Benim son denemeleri çok başarılı olmuştur. Benim son deneme günü tanıştık DEVLERİ! bana inanmıyor musunuz? bu seyahat benim asistan Sally Sharp raporu okuyun. "
    "Benim Profesör 140 milyon yıl önce zaman makinesi belirledik ve zaman makinesi girdi. Bir süre sonra, garip bir duygu ile gözlerini açtı. Biz zaman makinesi dışında geçtiğimde, bir ormanın ortasında yer . Aniden gök gürültüsü gibi bir ses duydu ve döndü. "Ben dev bir sen var!" profesör Merak bağırdı. ben de bir kelime veya taşıma söylemek dehşete oldu. dev dostu bakmadı. dev taşındı önce, profesör var elimi ve zaman makinesi geri atladı. O hızla sunmak için zaman ayarlayın. Biz zamanı geri döndü. Biz tekrar güvenli idi. "

TEŞEKKÜR YETERLİDİR

3. Misafir Guest

Çok işime yaradı teşekkürler......<3

4. Misafir Guest

çok teşekkürler

5. yağmu New Member

ingilizce pasifik yayınları ders kitabı 126 çvirirmisiniz? acil yarına kadar lazım

6. OrKuN Well-Known Member

çevirilecek kısmı yaz hemen çevirelim.

7. Misafir Guest

çok çok saolun harika olmuş bir de 13. üniteyi yaparmısınız

Sayfayı Paylaş