720p video izlerken kasıyor

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 18 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, Pc 1gb ram varkende kasıyordu, ramin biri bozuldu 512 mb'a düştük.
    Facebook'tan, Youtube'dan izlerken 720p videoları hiç kasma olmuyor fakat pc'ye download edip izlemeye çalıştığımda ses normal ama görüntü sonradan geliyor. Deyim yerindeyse slow motion bir şekilde izliyoruz. Kullandığım programsa K-Lite Codec Pack'ten gelen Media Player Classic. " VLC'de hiç göstermiyor "

sistemim:
    Celeron 2,4 İşlemci
    512Mb Ram
    256Mb ATI Radeon 9550 Ekran Kartı

2. BaRıŞ Well-Known Member

Splash Lite adlı media playeri bir dene. HD video oynatmak için piyasaya çıkarılmış. Umarım işene yarar.

3. BaRıŞ Well-Known Member

Saol kardeşim,
    pro sürümünü yükledim ve gözle görülebilir bir etki gösterdi ama hafif kasmalar oluyor arada ve o kısımlarda ses kesiliyor.

4. EmRe Well-Known Member

Splash Lite player gerçekten güzel.
    Arayüzü kolay, şık ayrıca zaten program hd videolar için yapılmış.
    Tek kötü yanı ingilizce ve bazı özellikler pro sürümler için geçerli.
    Mesela ''Use hardware acceleration'' seçeneği free sürümde yok.

5. BaRıŞ Well-Known Member

Sorun büyük ihtimal donanımdandır.
    Benim eski bilgisayardada 720p video izlerken donma olurdu.

6. BaRıŞ Well-Known Member

sistemi yenileme zamanı geldi sanırım :)

7. CAN Well-Known Member

Arkadaşlar SPlayer diye bir program buldum google'de ararken. 720 ve 1080p videolarda ileri geri çok hızlı sarabiliyor. Ayrıca %100'e kadar ses artırabiliyor.İzlediğiniz dizinin yada filmin ingilizce altyazısınıda otomatik indirip filme ekliyorki güzel bir özellik. SPlayer olarak aratırsanız google'den bulabilirsiniz.

8. EmRe Well-Known Member

Arkadaşlar kasarak oynatma olayı işlemciyle alakalı.
    athlon 3000 varken kasıyordu.şimdi phenom II x4 3.0 kullanıyorum ve hiç kasma olmuyor.bu kadar iyi bir işlemci gerekiyor demiyorum ama işlemci önemli player programlarından ziyade.

ram'lede şöyle bir alakası var. Video'yu ileriki dakikalara atlattığınızda geçiş yavaş olabiliyor. Yüksek ram'in faydasınıda burda görebilirsiniz.

Sayfayı Paylaş