500GB Maxtor HDD Boş ve kapasite eksik+hatalı gözüküyor

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar 500 GB Harici diskimin yaklaşık 200-250 gb kadar bir kısmı doluydu. Düzgün şekilde hiçbir sorun yaşamadan dosyalara ulaştıktan sonraki ilk bağlamamda harddiskin içi boş ve toplam kapasitesi 420gb olmuştu.

F-Secure antivirus ile tarattım virüs bulamadı.Bitlocker ile ilgili bir sorun sandım şifreleme ve yeniden çözme yaptım olmadı.İçinde 6-7 yıldır indirdiğim tüm müzik arşivi dünya kadar film haricinde çok değerli fotoğraflar var ve biçimlendirme gibi yöntemlerden korkuyorum.bios yada güvenli kipten kontrol etmeyi denemedim.

Enteresan olan disk yönetiminden baktığımda ise kapasitesi normalde olduğu gibi 498 gb gözüküyor.

Recovery programlarına başvurmayı düşünüyorum ancak yapılacak her başarısız recovery işleminde verilere ulaşma ihtimalinin azalacağı şeklinde şeyler duydum.Kısacası ne yapacağımı bilemiyorum.Kaspersky indiriyorum şu an bir de onunla taratacağım eğer yine virüs çıkmazsa recoverye başvurmayı düşünüyorum.

Kendim bilgisayar başında halledebileceğim yöntemler önerebilecek olan yada benzer sorun yaşamış kimse varsa yardımlara açığım.Teknik servisler bu tarz işlerle uğraşırlar mı bilmiyorum ancak kendim yapabileceğim şeyler haricinde bir çözüm önerebilecek olan varsa onların da görüşlerini dinliyorum.Şimdiden teşekkürler.

2. EmRe Well-Known Member

Pek bi değişiklik olacağını sanmıyorum ama çalışan bir pardus cd ile bak birde

Sayfayı Paylaş