3D Fotokamera

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Herkes daha fazla megapiksel, daha iyi görüntü kalitesi, daha temiz fotoğraflar ile uğraşırken, bir firma tam tersini yapıyor.

Holga fotoğraf makineleri eski, kirli, rengine doygun kareler çekiyor. Bu da yetmiyormuş gibi hala film kullanıyor. Üstelik fotoğraf makinelerinin tasarımları da yıllar öncesinden kalma, eski, retro bir anlayışa sahip.

Bu son model ise lo-fi ile 3D'yi birleştiriyor, çift objektifi ile aynı kareyi 2 farklı açıdan çekiyor. Daha sonra gözlerinizi dayayıp bakabileceğiniz özel görüntüleyicisi ile kendinizi tekrar o manzarada bulabiliyorsunuz.

Fotoğraf makinesinin fiyatı yaklaşık 150 lira, görüntüleme cihazı 3D Slide View ise 60 lira; ama esas masraf 120mm film ve banyo ücreti oluyor.

2. oguzturk Administrator Staff Member

bunu dijital olarak yapsa olmuyormu teknolojiyede ayak uydurmak gerek birazda
    neyse bir bildikleri vardır diyelim :)

3. pult Well-Known Member

:) Ben bu holganın bir iki ürününü yakında gördüm,her neye inat ise bu firmanın bütün ürünlerü hemen hemen çok eskiden kalmışlar gibi bir havaları var,çinli bir firma olan holga 1982 den beri hemen hemen hiç gelişmeden yoluna devam etmekte.

4. oguzturk Administrator Staff Member

1982 den buyana devam ediyorsa demekki satıyor, bu makineleri satmak kolay iş değil

5. pult Well-Known Member

Bu makinelerin çok hayranı var fotoğraf camiasında,çok basit ve ucuz olan bu makineler dünyanın bir çok yerinde birhali popülerdir,kullanımı fotoğraftan anlamayan biri için tam bir eziyettir,bilen içinse tam bir zevktir,bu makinelerin tamamı plastikten üretilmiştir.

6. OrKuN Well-Known Member

gerçekten çok ilginç makineymiş ben bunu alsam çevremdeki herkes alay eder hehe nerden buldun antikayı diye

7. pult Well-Known Member

Şu gün bulsam hemde iki tane alırım desem:),çok güzel bir deneyim olur bu makine ile çekim yapmak.

Sayfayı Paylaş