3 saniyede bilgisayarınızı kapatın

Konusu 'Resimli Program Anlatımları' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 3 Haziran 2008 başlatılmıştır.

1. KaRaHaN Well-Known Member

İlk önce Ctrl+Alt+Delete yaparak görev yönetimizi açıyoruz...

Ctrl tuşuna basılı tutarak üsteki "Bilgisayarı kapat" seçenegite tıklıyoruz ve kapat diyoruz...(pc ye göre zaman biraz değişebiliyor fakat ortalama 3 saniye...)

aynı şekilde bilgisayarı yeniden başlat da yapabiliriz...Seçim sizin...

NOT: ALINTIDIR

2. Sol_Barış Well-Known Member

normalden daha mı hızlı kapatıyor......

3. boikot Well-Known Member

Ben kapat derim çeker giderim ister 3 saniyede kapasın ister 3 dakikada isterse 3 satte benim için önemli olan 3 saniyede açılmasıdır..

4. KaRaHaN Well-Known Member

öyle bir pc bulursan yada yöntem bizimde haberimiz olsun.

5. boikot Well-Known Member

Bende onu diyorum zaten bilgisayarı 3 sn de kapamanın ne önemi var 3 sn de açılmasını sağlabiliyosak onu yazalım oraya :D Bide o dediğin yöntemi denedim şimdi aygıt yöneticisnden komut vererek demişsin ama gene aynı sürede kapatıyor normal başlattan kapat komutu verdiğin gibi aynı sürede bi alakası yok yani zaten komut aynı niye aygıt yöneticisinden olunca çabuk yapsın ki..

6. GamZe Moderator

görev yöneticisinden işlemler deki tüm programları tek tek kapattıktan sonra bilgisayarı kapatırsanız daha hızlı kapanacaktır ama burda zaten kapanma sırasındaki işlemleri kendiniz manuel yapmış oluyorsunuz :)

hızlı açılmasına gelincede bilgisayarın açılışındaki otomatik başlat ta bulunan angariye programları kaldırırsanız emin olunki daha hızlı açılacaktır,,,
    birde açılışdaki xp logosunu es geçme yöntemleri vardı ama şuan hatırlayamıyorm nasıl yapıldığını, bulursam burda paylaşırım o işlemde 2-3 saniye kadar açılışı hızlandırır, yanlış anlaşılmasın 2-3 saniyede açılır demiyorum, sadece normal açılışından 2-3 saniye kadar daha hızlı açılır ;)

Sayfayı Paylaş