2003 crdi performansı hakında yardım

Konusu 'Hyundai' forumundadır ve rafo tarafından 26 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. rafo New Member

iyi akşamlar değerli arkadaşlarım.arkadaşlar ben bu accenti almadan önce bende gez dizeli vardı arabaya basınca koltuğa yapışıyoum fakat bu accent dizelde onun yarısı kadar performans yok acaba benin aracdamı sorun var acaba ?aracım 2003.155 bin km de turboylada alakalı ola bilirmi. birde tüm bakımlarını yeni yaptım yakıtı fazka oldukca 1 depoyla 500 km göremedim hiç şehir içinde .yalnız yaptığım yol günlük 4 gidiş 4 döüş bu konuyu herkezle paylaşmak istiyorum.tüketim ve performansla ilğili yazarzanız memmun olurum.

2. OrKuN Well-Known Member

2003 model accent 1.5 CRDI, parasına göre güzel arabalar ama malzeme kalitesi biraz düşük bence, motor 3 silindir olduğundan biraz gürültülü çalışıyor...

uzun yolda 4.8-5 lt/100 km
    şehir içinde mevsimine ve sürüşüne göre 7.5-7.8 lt/100km

değerlerde tüketim olması lazım bu verilere göre senin araç biraz fazla yakıyor bence, bakım larını yaptırıp ayarları normal ise kullanımdan farkeder yakıt, bence 1 depo benzinle daha sakin gaza basınca koltuğa yapışmadan;) test etmelisin...

rakiplerine göre çok daha iyi bir otomobil (albea, clio vb.)
    lastikler 185 60R14 yol tutuş iyi arka taraf bağımsız süspansiyon.
    Fiyatına göre güzel bir araç...

3. oguzturk Administrator Staff Member

bende 2000 1.3 accent var 2003-2004 dizeli ile değiştirmek istemiştim sürekli arabamın bakımlarını yapan hyundai özel servis kesinlikle 2003-2005 arası 3 silindirli dizel motorlu accent ları tavsiye etmemişti onun üzerine vazgeçtim ve çevremde birkaç kişinin daha şikayetçi olduğuna rastladım

4. EmRe Well-Known Member

arkadaşlar bu araba çok konforlu görünüşe sahip ama konforlu değil, mesela toprak yolda giderken lastikler küçük taş sıcarattığında çamurlukların içine sıçrayan taşlar araç içinde çok aşırı derecede ses yapıyor. sudan bile geçerken aşırı içeriye ses alıyor. yakıtı çok fazla, döş kısmından çok ses geliyor motor sesi yüksek, çekişi güzel birde en önemlisi vitesi şanzumanı berbat. vites değiştirirlen bazen ses yapıyor vites geçmiyor, debriyajdan ayağını çekip tek basmak gerekiyor.

5. OrKuN Well-Known Member

normal şartlarda 1 depo ile 550-650 arasını görmeniz lazımki sizin 500 ü dahi görememiş olmanız normal değil bence, bunun sebeplerini araştırın derim

şehir içi en fazla tüketim değerlerinden alsak dahi 100 km de 8 lt yaktığını kabul etsek (8lt/100km)
    aracınızın deposu 45 lt dir, yukardaki maksimum kabul ettiğimiz değerlerden hesaplarsak aracınızın minimum 550 km gitmesi lazım 1 depo ile, sizin gerçekten 500 ü dahi görememeniz normal değildir...

ayrıca bu arabaların kronik bir sorunu vites geçişleri kemikli olması özelliklede 1-2 arası, çekişi sınıfındaki diğer modellere göre iyi diyebiliriz...

6. rafo New Member

arkadaşlar yeni uzun yol yaptım tokat arbaa.ya gittim ist kartaldan gidiş geliş 1681km yol yaptım ve 375 ytl yaktım bun ne diycek siniz orda ustaya götürdüm beyni sıfırlanacakmış o çihazda erbaada yokmuş ist bakacaz.birde dikkatimi ceken uzun yolda ayni yaktı ist fulleddim 475 km gittim ve 111 ytl yakıt aldı hesap ortada napcaz bilmiyom.cvp larınız için şimdiden tşk ler

7. OrKuN Well-Known Member

375/1681=0,223 ytl= 223 kuruş şehir dışı
    111/475 = 0,233 ytl= 233 kuruş şehir içi

sizin araç şehir içi şehir dışı pek ayırtetmiyor anlaşılan yada uzun yolda yüksek hızlarda seyir ediyorsunuz

Sayfayı Paylaş