2. HDD i nasıl bağlarım

Konusu 'Donanım' forumundadır ve boikot tarafından 20 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

1. boikot Well-Known Member

arkadaşlar benim kasada 40 gb ide hdd var ve yeni aldığım 250 gb sata hdd im var ben bu 2. 250 gb sata hdd i kasaya nasıl bağlayabilirim anakartım ecs pm-800 m2

2. ot-gu Genel Sorumlu

anakartın üzerinde SATA soketi varmı kontrol et varsa ordan bağlıyorsun eletktrik soketini unutma sarı kırmızı power dan gelen kablolar,

eğer anakartın üzerinde SATA soketi yoksa hardiski IDE harddisklerle değiştir ;) (250 GB SATA yerine 250 GB normal IDE hardisk alabilirsin)

3. boikot Well-Known Member

var iki tane sata soketi var fakat o sata soketlerine bağlayacağım kabloyu bulamadım anakrtın orda bir sürü kablo var onlardan biridir herhalde ama neyse bakıcaz sağol..

4. ot-gu Genel Sorumlu

hardisk in kutusunun içinden genelde kırmızı renkli kablo çıkması lazım, onunla bağlayacaksın elektrik kablosunu kasadaki powerdan alacaksın, farklı güç kablosunu takamazsın merak etme soket uymaz yani yanlış bağlarsam diye terettüt etme elektriği

5. boikot Well-Known Member

işte hdd in içinden kablo çıkmadı..

6. boikot Well-Known Member

yani kısaca sata kablosu nu hdd le sata girişine bide powerdan gelen güç kablosnuda hdd e bağladım mı işlem tamamdır dimi.. başka bişii yapmıcam.. tamam sata kablosunu buldum hdd ten çıkmadı ama pc yi yeni aldığım zaman gelen kabloların arasında var o kablodan ...

7. boikot Well-Known Member

Şimdi özetliyorum sata kablosuyla anakrtala hdd arasında bağlantı yapıyorum sonra powerdan gelen güç kablosunu da hdd e bağlıyorum bu kadar dimi..başka bişii yapmicam..

8. ot-gu Genel Sorumlu

aynen o şekilde dahasonra pc kendi otomatik tanıması lazım açtığında

9. boikot Well-Known Member

tanımadı acaba nerde yanlışlık yaptım..

10. ot-gu Genel Sorumlu

bios u bi incele istersen bir iki ayar yapılması gerekebilir.

11. boikot Well-Known Member

Tamam hallettim bölümlenmemiş kısım olduğu için görmüyomuş sağol...

Sayfayı Paylaş