1990 model Corolla'yı kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Konusu 'Toyota' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Ocak 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

1990 model Toyota Corolla 1.6 XL otomobil aldım. Araç orijinal ve 122 bin km'de. Ben ikinci sahibiyim. Bu benim ilk otomobilim ve otomobiller konusunda da pek fazla bilgi birikimim yok.

Otomobili kullanırken ve servise götürdüğüm zamanlarda nelere dikkat etmem gerekiyor? Yardımlarınız için şimdiden teşekkurler.

2. ot-gu Genel Sorumlu

1990 model olan Toyota Corolla 1.6 XL arac bu serideki en sağlam ve uzun ömürlü araçlardan biri zaten onun için pek masraf çıkarmaz,

sadece aracın yağına suyuna, lastiklerin havasına, aküye, kışın antifirizine bakman yeterli..

3. OrKuN Well-Known Member

Aracınızı yetkili servisin usta ellerine teslim etmek zorundasınız ve sizin özel olarak yapabileceğiniz bir şey zaten yok. Tek önemli konu yetkililerin size önerecekleri periyodik bakım süreleri ve aracınızla ilgili detaylardır.

4. OrKuN Well-Known Member

Her otomobilde olduğu gibi aracınızda da kullanım süresinde dikkat edilecek hususlar; lastiklerinizin havalarının her zaman doğru basınçta olmasını sağlamak ve kısa aralıklarla motorun yağ ve soğutma suyu seviyelerini kontrol etmekten ibarettir. Ayrıca kullanım süresince hissettiğiniz en küçük olumsuzlukta dahi servisi haberdar edip tedbir almanız yerinde olur.

5. OrKuN Well-Known Member

yetkili servis dışında sanayide herhangi bir toyota servisine götürsem olurmu sizce

6. OrKuN Well-Known Member

bu bir tercihdir bence , ama tanıdığın bildiğin ustalar varsa maliyet açısından tercih edebilirsin

Sayfayı Paylaş