1 insan hem laik hem müslüman olamazmı?

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve KaRaHaN tarafından 30 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. KaRaHaN Well-Known Member

Saygı değer arkadaşlar bu anketde tartışma istemiyorum olur yada olmaz diye cvp verirseniz sevinirim belki size saçma gelebilir
    bir şeyi merak ediyorum onuda bu anketin sonunda
    cevaplarınız gösterecek

saygılarımla.

2. abdulkadir Well-Known Member

Tabiki olur...........

3. yagmur Well-Known Member

hem laik hem müslümanım

4. Sol_Barış Well-Known Member

laiklik devletler için geçerli birşeydir insanlar için değil tabiki insanlar laik devlet ister (yobazlar hariç)ama bi dini inancı olan insan laik değildir çünkü zaten bi dini olmuş olur her dine eşit uzaklıkta değildir ama dini inancı olan kişi laik bi devlet ister işte buda hem laik hemde dini inancı olmuş olur;)

5. yagmur Well-Known Member

sol barış haklı hem laik hem müslümanım derken laik bi devlet yönetimi istemeyi kastediyoruz tabi

6. serseri_aşık Well-Known Member

elhamdülüllah müslümanım ve laikim

7. system Well-Known Member

tabiki olur dostum ama görüyosun şimdide sen laiksin ben müslümanım ben müslümanım sen laiksin sorunu çıkardılar hani başka derdimiz yokya türbanla laiklikle müslümanlıkla uğraşıyoz elhamdülillah t.c cumhuriyetinde herkez laik herkes müslüman herkes özgür asıl sorunlarımıza bakalım işsizlik terör ve geleceğimize bakalım

8. KaRaHaN Well-Known Member

mrb efe bu anketi forumdaki iki arkadaş için sordum onlardanda cevabını aldım zaten isimleri önemli değil ama çok daha önemli sorunlarımız var herkes görevini unutmuş başbakan halkını halk başındaki insanı kul ALLAH ı müslüman müslümanlığını anne baba evladını evlat anne babaya saygısını hoca hocalığını öğrenci okulunu zengin fakiri fakir rıskını patron işcisini işci işini seven sevdiğini kadın kocasını koca hanımını doktor hastasını insanlar insanlığını v.s daha birçok şey saymakla bitmez burda kimseyi yargılamıyorum yanlış anlaşılmasın herkesin düşüncesinde fikirinde hayatında özgürdür saygı duyarım ama artık gerçeklere geleceğimize ve bizden sonraki geleceklerimize bakalım arkamızda çok güzel şeyler bırakalım bunun için tartışalım bunlara çare bulalım diyeceğim oki herkes üzerine düşen vazifeyi fazlasıyla yapsın yapamasada yapabileceği kadarını yapsın T.C cumhuriyetinde herkes laik herkes müslümandır bunun tartışması bile olamaz zaten..

9. emekci Member

Forumda bulunan iki arkadaş için soracağın soruyu neden anket olarak foruma sunuyorsun.
    Maksadın nedir.
    Neyin peşindesin.

10. KaRaHaN Well-Known Member

kardeş burda herşey açıklanmış konuşulmuş ne gibi bi maksadım olacak yada elime ne gececek asıl senin maksadın nedirki böyle saçma birşey soruyosun benim maksadım başka şeylerden çok daha önemli sorunlarımız olduğu herkes laik herkes müslüman bunun tartişması bile olmaz zaten anlaşılmayan brşey varmı emekci questionmark

11. Sol_Barış Well-Known Member

iki kişi kimmiş merak ettim ama .........madem herşey ortada isimler alalım;)

12. GamZe Moderator

isimleri boşverin, Türkiye cumhuriyeti laiktir ve halkının büyük bir çoğunluğuda müslümandır, Müslümanız vede Laik bir Cumhuriyeti tercih etmişiz şeriat yerine, muhakkak şeriatla yönetilmek istenilen kişiler olacak ama bunlar şeriat istiyor diye şeriat gelmez bunların getirmek istemeleride nekadar demokratik olduklarını gösteriyor zaten, baskıyla şeriat falan gelmez, bu halkın %95 lik kesimi şeriatı kabul eder ve ülkedeki tüm kurumlarıda kabul eder ancak o şekilde gelir bu söylediğimde imkansız olduğuna göre boşa kürek çekiyorlar, bu ülkede bir hükümet geldi diye rejim değişmez, bir hükümetle rejim değiştiren devletler devlet olamaz zaten...

13. kasırga Well-Known Member

laiklik tükiyede islam dininin güvencesidir ... bazıları laikliği kullanarak ülkeyi karıştırmak istiyor o başka ama atatürk laikliği bu ülkenin karışması için getirmedi.laikliği oyuncak gibi kullananlar daha çok bu ülkeyi çok karıştıracak..................

(kasırga)

Sayfayı Paylaş